میلر: تارسیدن به یک راه حل سیاسی جنگ افغانستان ادامه دارد

نگاه نو_ در حالی‌که گزارش‌ها مبنی بر احتمال خروج شماری از نیروهای امریکایی از افغانستان نشر شده‌اند، اما فرمانده کل نیروهای امریکایی در افغانستان می‌گوید که حضور این نیروها در افغانستان برای منافع ملی امریکا حیاتی است.
فرمانده کل نیروهای امریکایی در افغانستان، حضور نیروهای ایالات متحده را در این کشور برای منافع ملی ایالات متحده حیاتی می‌داند.
جنرال سکات میلر، در گفت وگو با تلویزیون «سی ان ان» در پاسخ به پرسشی که در بارۀ وضعیت درازترین جنگ تاریخ ایالات متحده پرسیده شد، گفت در نهایت موضوع منافع ملی ایالات متحده در این جنگ نهفته است.
آقای میلر، در پاسخ به این‌که جنگ افغانستان به بن بست کشیده شده‌است نیز گفت که این جنگ تا زمانی رسیدن به یک راه حل سیاسی ادامه خواهد یافت. به گفتۀ وی، در این مرحله، هیچ یک از طرف‌های درگیر در افغانستان از راه نظامی به پیروزی نخواهند رسید.
در همین حال، جان بس، سفیر ایالات متحده در گفت وگو با «سی ان ان» هشدار می‌دهد که مقام‌های امریکایی و افغان با وضعیت پیچیدۀ دیپلوماتیک روبه رو خواهند شد؛ چرا که به گفتۀ او طالبان همچنان برانکار از گفت وگو با حکومت افغانستان تأکید می‌ورزند.
هفتۀ پیش، رسانه‌های امریکایی گزارش دادند که دونالد ترمپ، رییس‌جمهور امریکا تصمیم دارد تا هفت هزار سرباز این ایالات متحده را از افغانستان بیرون کند. این همه در حالی است که تلاش‌های ایالات متحده برای کشانیدن طالبان به میز گفت‌وگوها نیز جدی شده اند