برگزاری اردوگاه تمرینی دوچرخه سواری در هرات

دوچرخه سواران ولایت/استان هرات اردوگاه تمرینی شان را از چندی به اینسو در بخش‌های کوهستانی در این ولایت زیر چتر فدراسیون و تحت نظر مدرسان شان آغاز کرده اند.

مسوولان و ورزشکاران این رشته می‌گویند پس از روی کار آمدن امارت اسلامی توانسته اند که تمرینات بهتری را در رشته تپه‌ها و کوهستان‌ها در ولایت هرات انجام دهند که در حکومت پیشین رفتن به آنجاها دشوار بوده است.

سید عبدالله، مسوول فدراسیون رکاب زنی ولایت هرات گفت: «هدف از راه اندازی این رقابت‌ها آماده‌گی به سال آینده است، که ما قرار است سال جدید رقابت‌های این رشته را در مساحت ۴۰ کیلومتر در بخش کوهستان راه اندازی کنیم.»

ویس احمدیان، عضو تیم رکاب زنی ولایت هرات گفت: «برگزاری این گونه تمرینات به ما بسیار مهم است. این‌جا از چندین تیم گردهم آمدند تمرین خود را انجام می‌دهند.»

مهیرشاه سخا، عضو تیم رکاب زنی ولایت هرات گفت: «هشت سال پیش ما به این ساحه آمده نمی‌توانستیم. حالا امنیت تامین شده، ما به این منطقه آمدیم و تمرینات خود را انجام می‌دهیم و باید امنیت بیشتر از این تامین شود.»

همایون نورزاد، عضو تیم رکاب زنی ولایت هرات گفت: «تمرین ما بسیار خوب است. ما از مردم ولایت هرات می‌خواهیم در هر رده‌ی سنی که باشند، بیایند با ما یکجا تمرین کنند.»

رکاب زنان و مسوولان این رشته امیدوارند تا در آینده نزدیک بتوانند در پیکارهای ملی و بین المللی به سود کشور شان افتخار آفرینی کنند.