بیرانوند رکورد رونالدو را خراب کرد

ترمز اوج‌گیری رونالدو پس از هشت سال کشیده شد، آن هم توسط دروازه‌بان ایرانی.

 نگاه نو-   خبرآنلاین:  رونالدو، فوق ستاره پرتغالی یوونتوس در دیدار مقابل سمپدوریا دبل کرد و تعداد گل‌های خود در پایان سال ۲۰۱۸ را به ۴۹ گل رساند. او با این تعداد گل به نوعی پس از ۸ سال ترک عادت کرد. فوق ستاره پرتغالی در ۸ فصل متوالی از سال ۲۰۱۰ در ترکیب تیم ملی پرتغال و رئال مادرید به رکورد بیش از ۵۰ گل زده در هر سال می‌رسید اما این‌بار موفق نشد.
او در سال ۲۰۱۱ در مجموع بازیهای باشگاهی و ملی توانست ۶۰ گل به ثمر برساند و در سال ۲۰۱۲ در مجموع ۶۳ گل را به نام خود ثبت کرد. اما اوج درخشش رونالدو در سال ۲۰۱۳ بود، جایی که توانست در مجموع ۶۹ گل بزند. کریس در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ توانست همچنان روی فرم باشد و ۶۱، ۵۷ و ۵۵ گل درون دروازه حریفان کند.او در سال ۲۰۱۷ یکبار دیگر آمادگی خود را به رخ کشید و در مجموع بازیهای باشگاهی و ملی توانست ۵۳ گل را به نام خود ثبت کند.
کریستیانو رونالدو در سال ۲۰۱۸ این فرصت را داشت تا علاوه بر بازی های باشگاهی در جام جهانی هم بدرخشد و تعداد گل های خود را افزایش دهد اما مانند مسی رقابتهای جام جهانی برای او خوب پیش نرفت و او خیلی زود به همراه پرتغال از این رقابتها حذف شد.
قطعا رونالدو در سال ۲۰۱۸ در کنار گل های فوق العاده ای که به ثمر رسانده موقعیت های زیادی را هم برای گلزنی از دست داده است. شاید مهم‌ترین دروازه‌بانی که مانع ۵۰ گله شدن رونالدو و شکست رکورد ۸ساله او شد، علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی در جام جهانی بود. بیرانوند در بازی برابر پرتغال پنالتی رونالدو را به زیبایی مهار کرد تا این اسطوره پرتغالی سایه بیرانوند را در پایان سال هم پشت سر خود حس کند؛ چطوری کریس!