ابتکارخبرداد: تقدیر معاونت زنان از تیم ملی فوتسال بانوان

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از برنامه این معاونت برای تقدیر از تیم ملی فوتسال بانوان خبر داد.

نگاه نو-معصومه ابتکار در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اشاره به قهرمانی تیم ملی فوتسال زنان و قهرمانی آسیا گفت: امیدواریم آنطور که شایسته این دختران است و –حداقل در سطح همان تقدیری که از آقایان انجام می‌شود، سازمان‌ها و فدراسیون‌های مختلف نیز از این دختران تقدیر کنند، چرا که این زنان برای بار دوم است که قهرمان آسیا می‌شوند و این افتخار بزرگی برای کشور ماست.

وی با تاکید بر اینکه این اتفاق شادی زیادی را در جامعه ایجاد کرد، افزود: امروز شادی برای ما عنصر مهمی است. همین که چند لحظه از کار آنها احساس شادی و غرور کردیم قیمت خیلی بالایی دارد و دستاورد بزرگی است. باید شایسته شآن این دختران از آنها تقدیر شود و معاونت زنان به نوبه خود این کار را خواهد کرد.

ابتکار با بیان اینکه پیش از این هم در تورنومنتی با ایتالیا برای تشویق و تقدیر از زحمات بانوان ورزشکار حضور یافته است، اظهار کرد: معاونت زنان برنامه‌ای برای تقدیر از این دختران در حد توان خود دارد؛ چراکه اعتقاد داریم آنها خیلی زحمت کشیدند. این کار ساده‌ای نیست و همت و صبوری بالایی احتیاج دارد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با اشاره به حمایت دولت از زنان ورزشکار تصریح کرد: سلطانی‌فر، وزیر ورزش و محمدیان مشاور امور زنان ایشان هم به حضور زنان در عرصه‌های ورزشی اعتقاد زیادی دارند. کارگروه ورزشی نیز در معاونت زنان وجود دارد تا هر طور که هست موانع را به حداقل برسانیم. هم تلاش خانم‌های فوتسال و هم کاراته که قهرمان آسیا شدند، برای ما اهمیت زیادی دارد.

ابتکار در ادامه گفت: تلاش می‌کنیم مراسمی برای قدردانی از این دختران داشته باشیم و از آنها تا حد توان حمایت کنیم. ممکن است دیر به این مرحله رسیده و کمی پشت صف معطل شده باشیم اما حالا که رسیدیم باید تلاش کنیم در عرصه‌های جهانی به خوبی ظاهر شویم. امیدواریم در رشته‌های دیگر هم زنان به خوبی بدرخشند و شان ورزشکار ایرانی را نشان دهند.