جزئیات غرق شدن یک کشتی ۹۰ متری در بندر شهید رجایی

معاون دریایی سازمان بنادر گفت: یک فروند کشتی با ۱۵۳ کانتینر کالا بین ساعت ۹ تا ۱۰ صبح امروز هنگام تخلیه و بارگیری در بندر شهید رجایی دچار حادثه شد و کانتینرها به داخل آب ریخته شدند.

 نگاه نو-  فارس:  هادی حق شناس امروز در جمع خبرنگاران درباره حادثه امروز کشتی کوموروز در بندر شهید رجایی گفت: ابعاد این کشتی ۹۰ متر طول و دارای ۱۵۳ کانتینر بود.
وی با بیان این‌که بارگیری این کشتی از بندرعباس انجام می‌شد، گفت: این کشتی حامل کالاهای صادراتی روغن صنعتی، پتاسیم کلر، و… بود.
حق شناس افزود: ظاهرا در ناهماهنگی که بین افسر اول کشتی و متصدی جرثقیل و تخلیه و بارگزازی رخ داد، بخشی از این کشتی  غرق می‌شود که در حال خارج سازی کانتینرها هستیم.وی ادامه داد:‌ ارتفاع کشتی کف تا بالای آن ۲۵ متر است و عملیات خارج سازی کانتینرها آغاز شده است.
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت که این کشتی دارای ۱۴ نفر پرسنل است که همگی هندی هستند و فقط یک نفر از ناحیه پا آسیب دیده است و بقیه سالم هستند.
حق‌شناس افزود: کشتی تحت پرچم جزیره کوموروز بوده است که در ساعت ۹ تا ۱۰ صبح امروز در اسلکه ۲۵ بندر شهید رجایی دچار حادثه می‌شود.