دستور دادستان برای برخورد با معلم بدرفتار

دادستان استان بوشهر در پی پخش فیلمی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر برخورد نامناسب معلمی با دانش آموز خود در استان دستورات لازم برای تحقیقات را صادر کرد.

 نگاه نو-   «تابناک» : علی حسن پور، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان بوشهر، در مورد بد رفتاری یک معلم با دانش آموز در یکی از مدارس ابتدایی در بوشهر گفت: از باب حفظ حقوق عامه، با اعلام جرم این دادستانی، موضوع در یکی از شعبات بازپرسی در حال رسیدگی است و دستورات لازم برای انجام تحقیقات مقتضی پیرامون موضوع، توسط بازپرس رسیدگی کننده صادرشده است تا از بروز اینگونه اتفاقات و برخورد‌های غیراصولی در مدارس جلوگیری شود.
بر این اساس، روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بوشهر اطلاعیه‌ای صادر کرده و گفته است: پس از بررسی‌های به عمل آمده، مشخص شد که معلم مورد نظر در یکی از مدارس غیردولتی فعالیت می‌کرده و رفتار ناشایست وی مورد تذکر و برخورد مسئولان قرار گرفته است؛ همچنین از حضور معلم در کلاس درس جلوگیری و پرونده وی برای پیگیری‌های بعدی به مراجع ذیصلاح ارجاع داده شد.
دستور دادستان برای برخورد با معلم بدرفتار
گفتنی است اخیرا ویدیویی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد معلمی در یک مدرسه غیر دولتی پسرانه در بوشهر به قصد تنبیه یا تحقیر دانش آموز از او می‌خواهد روی زمین بنشیند و، چون نوجوان سرباز می‌زند به زور متوسل می‌شود و البته بچه مقاومت می‌کند و تن نمی‌دهد. در این کلیپ که بصورت مخفیانه با موبایل یکی از دانش آموزان ضبط شده معلم از وی می‌خواهد روی زمین بنشیند، ولی دانش آموز می‌گوید «این شلوار را ۲۶۰ هزارتومان خریده ام و روی زمین نمی‌نشینم!» نهایتا آقای معلم به زور متوسل شده و دانش آموز را روی زمین می نشاند!