بارش پراکنده باران در شمال کشور

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش پراکنده در برخی مناطق کشور گفت: طی امروز و فردا (۲ و ۳ دی ماه) در اغلب مناطق کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود.

 نگاه نو-  احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا افزود: از بعد ازظهر فردا تا ظهر سه‌شنبه (۴ دی ماه) ماه در نوار شمالی کشور ابتدا برای استان‌های شمال غرب و به تدریج ارتفاعات البرز، سواحل جنوبی دریای خزر و شمال شرق کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود که در ارتفاعات و مناطق سردسیر به شکل برف خواهد بود.
وی ادامه داد: امروز و فردا (۲ و ۳ دی ماه) مناطق مرکزی و شرق خلیج فارس و شرق تنگه هرمز مواج پیش‌بینی می‌شود.
وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۳ دی ماه) کمی ابری همراه با غبار محلی، اوایل شب نیمه ابری با احتمال بارش پراکنده و حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه (۴ دی ماه) کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد و حداقل دما ۲ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
 سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای آورده است: « به سبب وزش باد شدید، روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه (۲ تا ۴ دی ماه) مناطق مرکزی و شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش‌بینی می‌شود و ارتفاع موج به حدود به حدود یک و نیم تا دو مترخواهد رسید. از این رو توصیه می‌شود طی این مدت احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک و تفریحی به عمل آید.