استیون کینگ جایزه پن ۲۰۱۸ را دریافت می‌کند

تقدیر از نویسنده پرکار؛

نویسنده مطرح ژانر وحشت آمریکا با دریافت جایزه خدمت به ادبیات، تجلیل می‌شود.

نویسنده مطرح ژانر وحشت آمریکا با دریافت جایزه خدمت به ادبیات، تجلیل می‌شود.
به نقل از واشنگتن پست، استیون کینگ یک جایزه معتبر دیگر را به کارنامه ادبی خود افزود. خالق «آن» و «برج تاریک» جایزه خدمت به ادبیات آمریکا در سال ۲۰۱۸ را دریافت می‌کند.

این افتخار هر سال به نویسنده‌ای اهدا می‌شود که با مجموعه آثارش ماموریت انجمن قلم آمریکا را برای مخالفت با سرکوب آزادی بیان به هر شکل انجام داده و قهرمان انسان دوستی باشد.

جی کی رولینگ و مارگارت آتوود از برندگان پیشین این جایزه هستند.

اندرو سالمون، رییس انجمن قلم آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: استیون کینگ به ما الهام بخشیده تا از طریق نثر قوی و بشردوستی سخاوتمندانه‌اش و نیز دفاع او از آزادی بیان، در برابر نیروهای بدخواه بایستیم.

در این بیانیه از کینگ به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین نویسندگان آمریکا یاد شده که از مسایلی دفاع می‌کند که در این مقطع برای مردم آمریکا بسیار مهم هستند. قصه‌سرایی زیبای او از مرزبندی‌ها فراتر می‌رود و به بسیاری از خوانندگان پیر و جوان چه در ایالات متحده و چه در دیگر کشورها از هر طیف سیاسی کمک می کند.

این بیانیه می‌افزاید: او به همه ما کمک می‌کند تا با دشمنان‌مان بجنگیم؛ چه با رقص یک دلقک چه با توییت با رییس‌جمهور.

امسال سالی پربار برای این نویسنده پرکار است که در آن اقتباس سینمایی از رمان «آن» او با موفقیت چشمگیری مواجه شد و انتقادهای متواتر وی از دونالد ترامپ در توییتر نیز در نهایت منجر به آن شد که رییس‌جمهور وی را بلاک کند.

استیون کینگ ۲۲ می در جشن سالانه ادبی انجمن پن و درست در روزی تجلیل می‌شود که جدیدترین کتابش منتشر خواهد شد.