کیهان: علی مطهری برای شورای یک روستای 10 نفره صلاحیت ندارد

روزنامه کیهان در صفحه 11 خود به بررسی رسانه های اصلاح طلب می پردازد. این روزنامه در بخشی که به یادداشت روزنامه سازندگی و موضوع رد صلاحیت ها مربوط بود، به رد صلاحیت علی مطهری پرداخته است. 

 

یادداشت سازندگی در نقد اظهارات سخنگوی شورای نگهبان بود که می گفت: اکثر ردصلاحیت شدگان پرونده فساد داشتند. این درحالی بود که باید دلایل را به نمایندگان ابلاغ نمایند.

 

کیهان درباره رد صلاحیت ها نوشته: «آقای مطهری چرا رد صلاحیت شده است را نمی‌دانیم ولی خوب می‌دانیم کسی که در پاسخ به انتقاد دانشجو به او «قرص ضد بارداری» تعارف کرده و در برابر منتقدان کلماتی چون «بی‌شعور»، «خفه شو»، «نادان»، «بتمرگ» و «پفیوز» از دهانش خارج شده و گفته است: «گاهی کف گرگی هم برای کسانی که جلوی آزادی بیان را می‌گیرند لازم است» برای نه ‌فقط مجلس شورای اسلامی بلکه برای نمایندگی در شورای یک روستای 10 نفره هم صالح نیست.»

 

به این ترتیب روشن است که کیهان خود را جای قاضی قرار داده و نه تنها حکم به ردصلاحیت علی مطهری (که روزگاری در دوره اصلاحات در همان کیهان برعلیه اصلاحات قلم می زد) داده است، بلکه با ادبیات بسیار سخیف نسبت به روستانشینان در مورد او قضاوت می کند.