مهم‌ترین چهره‌های سیاسی و مقام‌های آمریکایی درباره حمله موشکی سپاه چه‌گفته‌اند؟

 

دونالد ترامپ که قرار بود نشست خبری داشته‌باشد توییت کرد همه‌چیز خوب است و فعلا در حال بررسی تلفات و خسارت‌های احتمالی هستیم و فردا بیانیه‌ای می‌دهد.

 

نانسی پلوسی، رئیس‌مجلس نمایندگان و سومین مقام قدرت‌مند آمریکا، توییت کرده: «باید از امنیت نیروها‌ی‌مان مطمئن شویم؛ از جمله با پایان‌دادن به تحریک‌‌کردن‌های بی‌مورد از سوی دولت آمریکا و درخواست از ایران برای پایان‌دادن به خشونت. آمریکا و جهان تاب جنگ را ندارند.»

 

لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه و از نزدیکان دونالد ترامپ، گفته برای سلامت نیروهای‌مان دعا می‌کنم و از دولت آمریکا خواسته به این حمله پاسخی ندهد و تنش را کم کند.

 

رند پال، سناتور جمهوری‌خواه، توییت کرده: «من مدت‌ها پیش گفته بودم نیروهای آمریکایی باید به کشور برگردند، اما این‌کار ایران اصلا توجیه‌پذیر نیست.

ما باید قبل از این که این کار به جنگ بی‌پایان دیگری در خاورمیانه منجر شود، تنش را پایان دهیم.»

 

الیزابت وارن، سناتور ارشد و از نامزدهای اصلی حزب دمکرات برای ریاست‌جمهوری گفته «برای سلامت سربازان و نیروهای آمریکایی دعا می کنم…مردم آمریکا خواهان جنگ با ایران نیستند.»

 

وندی شرمن، معاون وزیرامورخارجی در دوران اوباما و عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای از ترامپ پرسیده «همه چيز خوب است؟؟ جدی؟ اوضاع جدى است، وقت تكبر نيست.»

 

اندرو یانگ، نامزد انتخاباتی حزب دمکرات و از سرمایه‌دارهای شناخته‌شده این کشور، گفته: «بالابردن تنش با ایران، ضرورت بیرون‌انداختن ترامپ از کاخ‌سفید را دوچندان کرده.»