تلاش اصولگرایان برای ایجاد بحران در پمپ بنزین

 

بهار امسال دو خبرگزاری فارس و تسنیم با انتشار شایعه افزایش قیمت بنزین، مردم را به صف‌های پمپ بنزین فرستادند و با عکس صف‌های طولانی بنزین مانور قدرت دادند.

این استراتژی بار دیگر در آستانه انتخابات در دستور کار ستاد جنگ روانی اصولگرایان قرار گرفته است. از همین رو چراغ اول را مهرداد بذرپاش روشن کرد که با گرفتن امکانات مالی جدید بار دیگر روزنامه‌اش را راه‌اندازی کرده است. شایعه‌ای که از سوی روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تکذیب شد.

روز ۱۶ آبان ماه بذرپاش این شایعه را کلید زد و در اظهاراتی گفت: «شنیده‌ایم که دولت برای افزایش قیمت بنزین به تصمیم رسیده است، پیشنهاد مشخص این است مابه التفاوت قیمت‌ها را مستقیما به خود مردم بدهند؛ خرج کسری بودجه دولت نشود.»

دیگر افراد و سرشاخه‌های آنها نیز در فضای مجازی دست به کار شدند و حتی تعیین قیمت هم کردند. علی قلهکی در توئیتی ماجرا را حتی به دی ماه ۹۶ گره زد و نوشت: «این روزها که اخبار بالارفتن قیمت بنزین تا ۲۵۰۰تومان مطرح‌ می‌باشد، خوب است بدانید قبل از اتفاقات دی‌ماه۹۶ هم(۲۵آذر۹۶) بحث قیمت ۱۵۰۰تومانی بنزین مطرح بود هرگونه افزایش قیمت بنزین به صورتی که جامعه احساس فشارِ جدی کند، ممکن است عامل اتفاقات ناخوشایند در کشور باشد.»

گفتنی است وقایع دی ماه ۹۶ در حالی از مشهد کلید خورد که معترضان آن را با هدف حمله به دولت طراحی کرده بودند اما به فاصله تنها یک روز نوک تیز این پیکان به سمت کل نظام و خود اصولگرایان چرخید.

سیاوش آقاجانی از دیگر فعالان مجازی جریان اصولگرا بودند که در توئیتی نوشت: «همراه با افزایش نرخ بنزین وعده کمک مالی به ۱۸میلیون خانواده ایرانی فریب دولت برای فرار از اجرای مستمر قانون هدفمندی، یعنی پرداخت ۵۰٪ درآمد حاصله به مردم و بقیه به تولیدکنندگان و بخش نقلیه عمومی است، همانطور که در فازهای قبلی به بهانه توزیع سبدکالا و طرح تحول سلامت زیربار نرفت.»

این اظهارات با هدف و نیت مشخصی در فضای مجازی منتشر می‌شود. خصوصا آنکه اگر دقت کنیم متوجه می شویم اولین شایعه کننده موضوع مهرداد بذرپاش و تیم هماهنگ با او بودند. بحران‌سازی برای دولت با حربه افزایش قیمت بنزین ساده‌ترین راه است که پیشتر نیز آن را بارها آزمونده‌اند. تیری که این بار اتفاقا به سنگ خورد.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com