احمد شیرزاد: اصولگرایان تنگ نظر اجازه حضور جوبایدن در ایران را ندادند

 

گروه بین الملل: جو بایدن نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا در اظهار نظری گفته است : درصورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ، من توافق هسته‌ای با ایران را دوباره برقرار خواهم کرد، این توافق ما را قادر ساخت به راستی آزمایی بپردازیم و خروج از آن به هیچ وجه منطقی نیست.»

درست در همین روز احمد شیرزاد نماینده مجلس ششم و فعال اصلاح طلب با روزنامه آرمان ملی گفتگو کرده و در آن به تلاش جو بایدن برای سفر به ایران اشاره داشته می گوید: «به خاطر دارم همین آقای بایدن، معاون باراک اوباما که از کاندیداهای اصلی جریان دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است، در زمانی که سناتور بود طی نامه‌ای پیشنهاد کرد که به همراه چند سناتور دیگر به ایران سفر کنند و بازدیدی از ایران داشته باشند. در آن زمان دولت اصلاحات و مجلس ششم استقرار داشت و انجام این سفر در قالب پارلمانی می‌توانست دستاوردهای فوق‌العاده‌ای برای کشور داشته باشد و یخ‌ روابط دو کشور را ذوب کند، اما متأسفانه در آن زمان تنگ نظری اصولگرایان سبب شد این سفر انجام نشود.»

او همچنین تاکید کرده است که «تصور کنید اگر آن روز توانسته بودیم حمایت چند سناتور را برای برنامه‌های صلح آمیزمان جلب کنیم تا چه اندازه از فشارها علیه کشورمان کاسته می‌شد. الان برخی از آن‌ها کاندیدای ریاست جمهوری بودند و دست‌کم می‌توانستند صدای مردم ایران را به گوش افکار عمومی در آمریکا برسانند.»

این نماینده سابق مجلس همچنین به سایر کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا اشاره کرد و گفت: برای نمونه آقای برنی سندرز، نسبت به دیگر کاندیداها همواره مواضع بهتری نسبت به ایران دارد، ما چرا نمی‌توانیم با این‌ها ارتباط موثر برقرار کنیم؟ چرا از این‌ها برای سفر به ایران دعوت نمی‌شود؟ امیدوارم از تنگ نظری‌ها کاسته شود و بتوانیم از تمام ظرفیت‌های موجود برای پیشبرد اهدافمان استفاده کنیم.

 

امتداد

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com