“جامعه روحانیت محور انتخاباتی جناح راست می‌شود؟”

غلامرضا مصباحی‌مقدم، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز، در خصوص تشکیلات موسوم به “شورای ائتلاف جبهه‌های ارزشی” گفت:

از ابتدا، بنابراین نداشتیم که مستقیما وارد انتخابات شویم و تصمیم بر حمایت از حرکت‌هایی که منجر به ائتلافی فراگیر می‌شود؛ داریم.

ما از هر اقدامی که در خصوص گرد هم آوردن نیرو‌های ارزشی باشد حمایت می‌کنیم و تاکید داریم اینگونه حرکت‌های باید به ائتلافی بزرگ و فراگیر تبدیل شود تا به نتیجه مطلوب برسد.

شش‌ماه قبل جلسه‌ای توسط جامعه به همراهی ۳۱ حزب برگزار شد و جامعه اساسنامه خود را تببین کرد که با تقاضای مجموعه، جلسات با محور گفتگوی احزاب برای وفاق حداکثری برگزار شد و در دو جلسه اخیر اصرار زیادی بر محوریت جامعه روحانیت مبارز در این جلسات بود که طبق سناریو‌های تعریف شده برای ما، چنانچه به وحدت حداکثری دست پیدا کنند به نتیجه مطلوب جامعه روحانیت خواهد رسید و رضایت جامعه روحانیت را به همراه خواهد داشت، اما هنوز تا رسیدن به نتیجه مطلوب فاصله داریم و امیدواریم با اقبال اعضا به جامعه روحانیت، بتوانیم به نتیجه‌ای که مد نظر داریم برسیم.

دفاتر جامعه روحانیت مبارز در اغلب استان‌ها و ۹ منطقه از ۱۰ منطقه راه اندازی شده، اما روند آن برای رسیدن به انتخابات هنوز طی نشده است؛ به دنبال هستیم که هرچه سریعتر روند را طی کنیم و آن فعالیتی که مدنظرمان است را شکل بدهیم.