شاجا علیه جمنا/ گسست‌های اصولگرایان در زمانه غیبت اصلاح طلبان

گفته می‌شود تشکیلات جدیدی به نام شاجا در میان اصولگرایان ظهور کرده است. تشکیلاتی شاید برای وحدت نیرو‌های میانه رو اصولگرا به رهبری علی لاریجانی برای انتخابات مجلس یازدهم و ریاست جمهوری ۱۴۰۰

مصباحی مقدم می‌گوید «اصولگرایان به انگیزه ائتلاف حداکثری رسیده‌اند. البته هنوز کم و کاستی‌هایی در میان است و مجموعه‌هایی که باید به این حرکت وارد شوند قابل توجه هستند؛ از جمله جریان پایداری، تعدادی از احزاب و آقای لاریجانی و فراکسیون نزدیک به ایشان در مجلس. در مجموع شرایط به گونه‌ای است که احتمال قوی می‌دهم در انتخابات مجلس برنده باشیم.»

«شاجا» یا شورای ائتلاف جریان ارزشی انقلاب، برخلاف نظر مصباحی مقدم، احتمالا شورایی است که نقش اصولگرایان سنتی در آن پررنگ‌تر شده است و علی لاریجانی، غلامرضا مصباحی مقدم و محمدرضا باهنر (و احتمالا محمدباقر قالیباف) در آن نقش محوری ایفا می‌کنند. ناطق نوری هم نقش رهبر معنوی این جریان را ایفا خواهد کرد. نام شاجا (شورای ائتلاف جریان ارزشی انقلاب) یادآور شهنای (شورای هماهنگی نیرو‌های انقلاب) سال ۸۴ است. افرادی که در مجلس دهم از میان ریش سفیدان اصولگرا کنار گذاشته شده بودند، حالا خود دست به کار شده اند تا آب رفته را به جوی بازگردانند.

همان روز اول علنی شدن خبر تاسیس شاجا، دعوا بین طیف‌های مختلف اصولگرا علنی شد. مهدی چمران گفته جمنا تغییری نکرده و نمی‌دانم آقای مصباحی مقدم از کجا چنین حرفی را گفته‌اند، چون ایشان با جمنا ارتباط نداشته و در جمنا مسئولیتی ندارند که در مورد تمام شدن جمنا مطلبی را اعلام کنند. غلامرضا مصباحی مقدم، هم تاکید کرده «در شورای نیرو‌های ارزشی و انقلابی، جمنا هم حضور دارد و خودش مستقلا کاری نمی‌کند و برنامه‌ای هم ندارد… جمنا در شاجا دعوت شده، اما کاری نمی‌کند و همچنین شورای نیرو‌های ارزشی انقلابی (شاجا)، همان شورای وحدت است»

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com