رونمایی از دستپخت داماد ترامپ برای فلسطینی‌ها

آمریکا می خواهد با سرمایه گذاری 50 میلیارد دلاری، فلسطینی های آواره و رانده شده از وطن، برای همیشه قید سرزمین آباو اجدادی خود را بزنند.

عصر ایران| کاخ سفید در آستانه برگزاری نشست بحرین درباره “معامله قرن”، بخش‌هایی از این طرح جنجالی را رونمایی کرده است.
به گزارش عصرایران به نقل از نیویورک تایمز، در این طرح ۴۰ صفحه‌ای که دیروز – شنبه- تحت عنوان ” صلح تا آبادانی” در وب سایت کاخ سفید منتشر شده و توسط “جرد کوشنر” داماد و مشاور یهودی‌تبار ترامپ تهیه شده، ایالات متحده آمریکا قصد دارد ۵۰ میلیارد دلار در اراضی فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه و کشورهای همسایه پذیرنده آوارگان فلسطینی سرمایه‌گذاری کند.
۵ میلیارد دلار از این مبلغ قرار است هزینه اتصال دو بخش سرزمین‌های فلسطین در نوار غزه و کرانه باختری شود.
بر اساس ادعای مقامات آمریکایی این سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد دلاری در فلسطین منجر به ایجاد دستکم ۱ میلیون فرصت شغلی جدید برای فلسطینی‌ها و کاهش بیکاری در میان آنها خواهد شد.
در قالب این طرح، ۲۷٫۵ میلیارد دلار در کرانه باختری و نوار غزه، ۹٫۱ میلیارد دلار برای فلسطینی‌های ساکن مصر، ۷٫۴ میلیارد دلار برای فلسطینی‌های ساکن اردن و مبلغ ۶٫۳ میلیارد دلار برای فلسطینیان ساکن لبنان سرمایه‌گذاری خواهد شد.
در ازای این سرمایه‌گذاری اقتصادی، فلسطینی‌ها باید موضوع ” بازگشت” به سرزمین آباواجدادی خود را به فراموشی بسپارند و آوارگان فلسطینی برای همیشه در وطن جدیدشان در دیگر کشورها –اردن، لبنان و مصر- سکنی گزینند.
کاخ سفید این طرح را “بلند پروازانه‌ترین اقدام بین‌المللی برای فلسطینیان تا به امروز” توصیف کرده است.
این طرح که حمایت آمریکای ترامپ، اسراییل و دولت سعودی را دارد، با مخالفت گسترده احزاب و گروه‌های فلسطینی مواجه شده است.
بسیاری از گروه‌های فلسطینی طرح معامله قرن دولت ترامپ را طرحی برای فروش فلسطین توصیف کرده و تاکید کرده‌اند سرزمین تاریخی خود را با دلارهای آمریکایی تعویض نخواهند کرد.
دولت ایالات متحده آمریکا قرار است بخش اقتصادی طرح معامله قرن را که دیروز بخش‌هایی از آن را منتشر کرده است، در جریان کنفرانس ۲ روزه “فرصت‌های اقتصادی” در شهر منامه به بحث و بررسی کشورهای شرکت کننده بگذارد. این کنفرانس قرار است در روزهای سه شنبه و چهارشنبه همین هفته (۴ و ۵ تیرماه ۱۳۹۸) در بحرین برگزار شود.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com