سخنان مصطفی چمران در سال ۱۳۶۰ درباره مبارزه با آمریکا

⁣«به‌مناسبت سی‌وهفت‌مین سال‌گرد شهادت مصطفا چمران، فرمانده جنگ‌های نامنظم ایران»

«بعضی ادعای انقلابی‌گری دارند، فکر می‌کنند پیروزی انقلاب ایران وابسته به آن‌هاست، در‌حالی‌که می‌توان دید ایشان بیش از هر دشمنی لطمه به انقلاب زده‌اند.
انقلاب ایران را به لب پرتگاه سقوط کشانده‌اند؛ همه مردم را از انقلاب زده کرده‌اند؛ هرج و مرج و بی‌نظمی در نظر آنان انقلاب معنی می‌دهد؛ تصور می‌کنند با بی برنامگی و شعارهای تند و احساسات کور و کارهای غیرمنطقی می‌توانند انقلاب را به پیروزی برسانند.

با اعمال آن‌ها چگونه آمریکا توانسته ایران و انقلاب را بدنام کند، ایران را در دنیا تنها کند، در محاصره اقتصادی بفشارد، اختلافات داخلی را دامن بزند، نارضایتی مردم را روزافزون کند و …

تا زنده‌ایم با آمریکا و جنایات آن مبارزه خواهیم کرد، ولی نه از روی دیوانگی، نه با شعارهای تو خالی، نه با هرج و مرج؛ زیرا می دانیم وقتی قادریم با امریکا مبارزه کنیم که مثل آمریکا از علم و تکنولوژی و تخصص برخوردار باشیم.

ما می‌گوییم برای تقوی معیار بگذارید که قابل قبول همگان باشد. ولی تقوی چیست؟ آیا ریش گذاشتن است؟ آیا ادعاهای گزاف بافتن است؟ کسانی ادعای تقوی می‌کنند که در نظر من بی‌تقواترین آدم‌ها هستند.
اسم اسلام و انقلاب را ضایع می‌کنند، دروغ، تهمت، شارلاتانی، زد وبند و حقه‌بازی، لجن‌مال‌کردن مردم بی‌گناه، شایعه‌دروغ‌ساختن و مخالفان را با قلدری و زرنگی از میدان به در بردن؟! این‌ها متقی نیستند.

دل‌مان می‌سوزد، می‌خواهیم فریاد بزنیم، اعتراض کنیم، ولی می دانیم که تف سر بالاست. گریه می‌کنیم، خواهش می‌کنیم، می‌خواهیم راه نشان دهیم، فورا فحش و تهمت شروع می شود.
ما را لیبرال نوکر آمریکا، غرب‌زده، متخصص بی تقوا و غیره می‌خوانند. این‌ها هم برای ما مهم نیست، ولی فورا قلب خود را می‌بندند و به نصایح ما توجه نمی‌کنند و آن هدف غایی ما که نجات انقلاب است، عاید نمی‌شود. »
(منبع: کتاب «حماسه عشق و عرفان»(دست‌نوشته‌های مصطفی چمران با گردآوری برادرش مهدی چمران)

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com