حسن نصرالله:جنگ با ایران محدود به ایران نخواهد بود

حسن نصرالله :آمریکا می داند که در صورت جنگ با ایران ,این جنگ محدود به مرزهای ایران نخواهد شد .

حسن نصرالله: جنگ با ایران، محدود به ایران نخواهد بود

دبیرکل حزب‌الله لبنان روز جمعه ۱۰ خرداد در مراسم موسوم به «روز قدس» در بیروت گفت که در صورت وقوع جنگ، کل منطقه خواهد سوخت و عربستان و اسرائیل هستند که هزینه آن را می‌دهند.

نصرالله در بخش دیگری از صحبت‌های روز جمعه خود، جنگ میان آمریکا و ایران را نامحتمل دانست و گفت ایران آغازگر جنگ نخواهد بود؛ اما گفت اگر جنگی رخ دهد؛ تمای نیروهای آمریکایی حاضر در منطقه و منافعشان نابود می‌شود.او اضافه کرد حزب‌الله به اندازه کافی موشک دارد که چهره‌ منطقه را عوض کند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین درباره پیشنهاد دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، برای مذاکره با ایران گفت: «ترامپ باید مدت‌ها منتظر باشد تا کسی از ایران با او تماس بگیرد.»

نصرالله همچنین درباره موقعیت ایران و عربستان در منطقه گفت: «این ایران است که قدرت اول و بزرگ منطقه است. هستند کسانی که می‌گویند قدرت اول عربستان است. با این حال، خود ترامپ گفته است که اگر هواپیماهای سعودی بدون پشتیبانی ما بلند شوند؛ نمی‌توانند دوباره بر زمین بنشینند. عربستان برای بقای خود به آمریکا و سرویس‌های اطلاعاتی غربی وابسته است.»

رهبر حزب‌الله لبنان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به تاثیر جنگ احتمالی ایران و آمریکا بر بازارهای نفت گفت:«ترامپ، به خوبی می‌داند که در صورت بروز جنگ، هر بشکه نفت به ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار خواهد رسید و چنین چیزی به معنای شکست او در انتخابات سال ۲۰۲۰ خواهد بود.»

پیش از آغاز سخنان نصرالله، گروهی از نیروهای حزب‌الله در این مراسم رژه نظامی برگزار کردند؛ این مراسم در منطقه شیعه‌نشین ضاحیه در جنوب بیروت برگزار شد.

گروه حزب‌الله لبنان، هر چند در مجلس و دولت این کشور نماینده دارد؛ اما در خارج از لبنان، از سوی آمریکا، اتحادیه اروپا و نیز اتحادیه عرب به عنوان سازمانی «تروریستی» قلمداد می‌شود.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com