واکنش‌ها نسبت به اقدام آمریکا علیه سپاه

پس از قرارگرفتن نام سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در لیست سازمان‌های تروریستی مورد نظر آمریکا، واکنش‌های مختلفی ابراز شد.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در این باره گفت: «با توجه اقدام صحیح قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی، باید برای همگان روشن شده باشد که هرگونه حمایت از سپاه پاسداران با خطر همراه است».

شورای عالی امنیت ملی ایران نیز در واکنش به تحریم سپاه پاسداران بیانیه‌ای منتشر کرد و در بخشی از آن گفت که ایالات متحده آمریکا را: «دولت حامی تروریسم و فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام و تمامی نیروهای وابسته به آن را گروه تروریستی می‌داند».

عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه جمهوری اسلامی نیز گفت: «تصمیم اخیر آمریکا می تواند تبعات زیادی در پی داشته باشد و از این پس آمریکایی ها در پایگاه هایشان در منطقه سرباز آمریکایی نیستند و از نظر ما این پایگاه ها، پایگاه هایی تروریستی و نیروهای مستقر در آن تروریست شناخته خواهند شد…پیش از این از طریق سوئیس به آمریکا به طور مستقیم پیام داده بودیم که در صورت قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه های تروریستی اقدام متقابل خواهیم کرد و مسئولیت پس از این اقدام با آمریکایی هاست».

علی لاریجانی رییس مجلس نیز گفت: « رفتار ننگین رژیم آمریکا که این روزها با وقاحت و پررویی سپاه پاسداران را گروه تروریستی اعلام کرد نشانگر کینه‌ورزی و جهالت این رژیم است. همه ملت ایران مفتخر به حمایت از سپاه پاسداران هستند و افتخار ما این است که پاسدار باشیم. مجلس این اقدام آمریکا را محکوم می‌کند و پشتیبان همه پاسداران خواهد بود».

برایان هوک – مسئول ایران در وزارت خارجه آمریکا – نیز در اظهارنظری پیرامون این اقدام آمریکا گفته است که قرار گرفتن سپاه در لیست سازمان‌های تروریستی، سرکوب علیه مردم ایران را کاهش خواهد داد.

شما در این باره چه می‌اندیشید؟ آیا قرارگرفتن سپاه در لیست سازمان‌های تروریستی به نفع مردم ایران است یا به ضرر آنان؟