توضیحات سفارت روسیه در تهران درباره اظهارات اخیر سخنگوی کرملین در مورد ایران

سفارت فدراسیون روسیه در تهران، با صدور اطلاعیه‌ای در مورد اظهارات منتشر شده در رسانه‌ها به نقل از «پسکوف» دبیر مطبوعاتی ریاست‌جمهوری روسیه در ارتباط با شروط دوازده‌گانه‌ای که وزیر امور خارجه آمریکا در روز دوشنبه برای ایران اعلام کرد، توضیحاتی را ارائه کرد.

نگاه نو– در این اطلاعیه آمده است: جناب آقای پسکوف در پاسخ به سوالی در مورد ارزیابی مقامات روسیه از ۱۲ مطالبه مطرح شده از سوی وزیر امور خارجه آمریکا از ایران،‌ اظهار کرد: سوال این است که تهران این ۱۲ بند را چگونه ارزیابی می‌نماید. روسیه،‌ ایران و کشورهای اروپایی ذیربط (انگلیس، فرانسه و آلمان) بر پایبندی خویش به برجام و حفظ آن در آینده تاکید کرده‌اند. علاوه بر این مسکو و کشورهای اروپایی بارها ابراز امیدواری کردند که تهران نیز در چارچوب برجام باقی بماند. حقیقتا ایالات متحده آمریکا تنها کشوری است که از برجام خارج شده است که این موضوع پیامدهای منفی به دنبال خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، در ادامه این اطلاعیه سفارت مسکو در تهران تاکید کرده است بدین ترتیب اطلاعات منتشر شده در رسانه‌ها درباره اینکه روسیه،‌ ایران را به بررسی و تفکر درباره اظهارات آقای پومپئو فرا می‌خواند، حقیقت ندارد. فدراسیون روسیه به اجرای دقیق برجام بدون هیچگونه اصلاحات پایبند است و پایبند خواهد ماند. ما اولتیماتوم ایالات متحده را به عنوان دخالت آمریکایی‌ها در امور داخلی دولتی مستقل ارزیابی می‌کنیم.
روز گذشته خبرگزاری‌های خارجی از جمله تاس و ترند اظهارات پسکوف را تحریف کردند.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com