یادداشت محمودبهشتی لنگرودی در جواب به توئیت وزیر آموزش و پرورش

به نام خداوند جان و خرد

????تو در این انتظار پوسیدی که کلید رهاییت را باد آرد و افکند به دامانت.(محمدرضا شفیعی کدکنی)

????وزیرآموزش و پرورش در حساب توییتری خود و در ارتباط با حوادث تلخ و تاسف باری که در روز پنجشنبه و در تجمع مسالمت آمیز معلمان رخ داد مطلبی را به اشتراک گذاشت که به عقیده اینجانب تاسف بار تر از خود حادثه قلمداد می شود.

????متن کامل پیام ایشان به شرح زیر است:
“از دیروز پیگیر مسائل معلمانی بودم که در تجمع پنجشنبه حضور داشته اند هرچند تجمع بدون اخذ مجوز و در شرایط سیاسی کشور و دولت کاملا به دور از تدبیر و انصاف بود ولی با مساعدت نهادهای مربوطه بخش عمده مشکلات بر طرف شده است، همچون گذشته بر عهد خود هستم و پیگیر مشکلات همکارانم خواهم بود”.

چند نکته:

????۱)اصل ۲۷ قانون اساسی به صراحت بر آزاد بودن تجمعات تاکید کرده و با هیچ‌قانون و آیین نامه‌ای نمی‌توان این حق قانونی را از شهروندان سلب نمود. بعد از حوادث دی‌ماه سال گذشته همه مسئولان و جناحها بر این حق تاکید نمودند و‌در تریبونهای رسمی و غیر رسمی اعلام گردید که جمهوری اسلامی با تجمعات مسالمت‌آمیز هیچگونه مشکلی نداشته و ندارد و در گذشته هم اینگونه تجمعات برگزار گردیده است. ریاست جمهوری هم اعلام کرده بود که حق اعتراض مردم را به رسمیت می‌شناسد و فراتر از این رهبری نظام هم در سخنانی که بعد از اعتراضات دی‌ماه بیان کردند بر این حق صحه گذاشتند. در چنین شرایطی موضع ارتجاعی جناب وزیر قابل توجه است.

????۲) ایشان تجمع مسالمت آمیز معلمان را در شرایط سیاسی کشور و دولت به دور از تدبیر و انصاف دانستند و این در حالیست که این تجمع همزمان در دیگر شهرها و استان‌های کشور و با فراخوانی که چند هفته پیش داده شده بود برگزار گردید و مدیریت و تدبیر صحیح مسئولان امنیتی سایر استان‌ها موجب شد که این تجمعات بدون کوچکترین حاشیه و در آرامش کامل برگزار گردد، بطوریکه رضایت همکاران را در پی داشته است.

????کاش جناب وزیر انصاف داشتند و‌ شهامت به خرج می‌دادند و واژه‌ بی‌انصافی و بی‌تدبیری را به برهم زنندگان این تجمع آرام ومدنی نسبت می‌دادند و به این وسیله از همکارانی که مورد هتک حرمت قرار گرفته‌‌اند دلجویی می‌کردند. کاری که توسط چندتن از نمایندگان مجلس انجام شد.

????حقیقتا باید به جناب وزیر عرض کرد که دستمریزاد!! جامعه فرهنگیان با داشتن حامیانی چون حضرتعالی نیاز به دشمن نخواهد داشت.

????۳)ایشان فرمودند که” بخش عمده مشکلات حل شده است وهمچنان گذشته بر عهد خود هستم. “

????حقیقتا من نمی دانم که ایشان از حل کدام مشکل صحبت می کنند، تعدادی از همکاران شریف ما با دستبند و پابند به قرنطینه زندان اوین منتقل شده اند.

????محمد حبیبی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان که به تایید بسیاری از حاضران تنها ناظر تجمع مذکور بوده است به بدترین شکل ممکن موردضرب وشتم قرار گرفته است وهم اکنون نیز در انفرادی به سر می برد، بااین اوصاف جناب وزیر از حل کدام مشکل ووفاداری به کدام عهد سخن می گویند، به باور اینجانب جادارد به ایشان گفته شود جناب وزیر ما را به خیر شما امیدی نیست شر مرسانید لطفا!!!