برند مشهور ورساچه از چین عذرخواهی کرد!!!

برند مشهور ایتالیایی ورساچه و مدیر هنری آن که دوناتلا ورساچه است، رسما از مقامات چینی به خاطر دخالت در امور سیاسی عذرخواهی کرد.

شواهد گویای آن است که یکی از شرکت‌های تولید تیشرت ورساچه به خاطر پیام سیاسی روی آن (چین هنگ کنگ و ماکائو را تسخیر کرده است) در فضای مجازی به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

برند ورساچه که توسط مایکل کورس کوپری در ماه جاری خریداری شد طی یک توئیتر اعلام کرد: «کارمان در ۲۶ ژوئیه اشتباه بود و تمام تیشرت‌هایی که این پیام خاطی روی آنها است را از بین می‌بریم و فروش آنها را نیز متوقف می‌کنیم».

ورساچه بیان کرد: »ما چین و تمام قلمروهای آن را دوست داریم و به آنها احترام می‌گذاریم».
دوناتلا ورساچه نیز در صفحه اینستاگرام‌اش پیام مشابهی منتشر کرد.

او در این باره اظهار کرد: «من عمیقا چین و تمام قلمروهای آن را دوست دارم و هرگز قصد توهین به این کشور را نداشته‌ایم و اگر اتفاقی افتاده من شخصا از ملت چین عذرخواهی می‌کنم».

این در حالی است که سفیر برند ورساچه در چین که بازیگر و خواننده سرشناس است به نام ینگ می در اکانت وبینوی خود اعلام کرد که قرارداد فروش ورساچه را فسخ می‌کند. وی ۶۴۰ میلیون بازدیدکننده دارد.

ینگ می، بازیگر و خواننده چینی، در بیانیه‌ای گفته است که استعفای او در اعتراض به نام بردن از هنگ کنگ و ماکائو به عنوان کشورهای مستقل در تی‌شرت های جدید این برند است. هر دو این مناطق به عنوان بخش‌های مستقل اداری چین دسته‌بندی شده‌اند و دارای دولت‌هایی نیمه مستقل از سرزمین اصلی چین هستند.

این انتقادات اخیر علیه برند ورساچه حاکی از آنست که کاربران در چین نسبت به موضوعاتی که در رابطه با حاکمیت چین است حساس شده اند. این در حالی است که تظاهرات در اعتراض به یک لایحه استرداد در هنگ کنگ همچنان ادامه دارد.

این لایحه اجازه می دهد که مظنونان کیفری برای محاکمه به سرزمین اصلی چین فرستاده شوند.