آغاز قطع برق استخراج‌کنندگان بیت کوین/ ادعای انجمن بلاک‌ چین پذیرفتنی نیست

قطع موقت برق استخراج‌کنندگان آغاز شده است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر با اشاره به اینکه نمی‌توان ادعای استخراج‌کنندگان رمزارزها در خصوص خاموش کردن ماینرها در ساعات پیک را پذیرفت، گفت: قطع موقت برق استخراج‌کنندگان آغاز شده است .

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از خبرگزاری فارس، مصطفی رجبی مشهدی در پاسخ به این سؤال که انجمن بلاک چین ایران با صدور اطلاعیه‌ای گفته است استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال، ماینرها را در ساعات پیک خاموش کرده‌اند، گفت:

به دلیل اینکه این مراکز و استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال تحت نظارت ما نیستند، نمی‌توانیم با قطعیت بپذیریم که آنها در ساعات پیک دستگاه‌های خود را خاموش کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بحث اصلی ما این است که مصرف برق این استخراج‌کنندگان قابل اندازه‌گیری است یا خیر، اظهار داشت:

از نگاه و توجه این انجمن تشکر می‌کنیم که درک کرده‌اند مصرف برق در ساعات پیک بسیار بالا است.

سخنگوی صنعت برق در پاسخ به این سؤال که آیا فعالیت این صنعت در کشور قانونی است، اظهار داشت:

اگر این اقدامات قانونی است طبعاً توانیر و وزارت نیرو مشکلی با تأمین برق آنها نخواهد داشت و در همین راستا پیشنهاد محاسبه برق استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال با تعرفه برق صادراتی از سوی وزارت نیرو به هیئت دولت رفته و در حال بررسی است.

۱۴۸ هزار دستگاه استخراج در ایران!

سخنگوی صنعت برق در پاسخ به این سؤال که آیا هنوز شناسایی‌ها به سرانجام نرسیده و تعداد آنها مشخص نیست، افزود:

گفته می‌شود ۱۴۸ هزار دستگاه در ایران اقدام به استخراج ارزهای دیجیتالی می‌کنند اما باز هم آمار مشخصی از میزان دقیق این دستگاه‌ها موجود نیست.

رجبی مشهدی در پاسخ به این سؤال که وزارت نیرو در بخشنامه‌ای اعلام کرد که این انشعابات را قطع موقت خواهد کرد، گفت:

با توجه به اینکه استخراج ارز دیجیتال بیشتر در شهرهای نیمه شمالی کشور و مراکز استان‌ها انجام می‌شود، برنامه قطع برق هم از همین مناطق آغاز خواهد شد.

وی افزود:

اقدام به قطع موقت انشعاباتی که اقدام به استخراج ارز دیجیتال می‌کنند کرده‌ایم اما هنوز میزان دقیق آن در دست نیست اما باز هم تأکید می‌کنم که باید شرایط اتصال آنها مشخص شود.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com