افزایش قیمت سکه و طلا در بازار

محمد کشتی‌آرای رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف در خصوص وضعیت امروز بازار سکه و طلا گفت: در بازار امروز با توجه به افزایش قیمت طلا و افزایش تقاضا حباب سکه با افزایش قیمت مواجه بود و به ۴۰۰ هزار تومان رسید.

نگاه نو-   اعتمادآنلاین:  الیاس جرجندی -محمد کشتی‌آرای رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف در خصوص وضعیت امروز بازار سکه و طلا به خبرنگار اعتمادآنلاین گفت: امروز در بازارهای جهانی و بعد از پایان تعطیلات سال نوی میلادی قیمت طلا با ۷ دلار افزایش به ۱ هزار و ۲۹۲ دلار و ۵۰ سنت رسید. افزایش بهای جهانی طلا و همچنین نوسان در بازار ارز باعث شد قیمت سکه و طلا در بازار داخلی با افزایش مواجه شود.
رئیس کمیسیون تخصصی طلا در خصوص بهای انواع سکه در بازار امروز افزود: با افزایش قیمت طلا در بازار امروز، سکه بهار آزادی طرح قدیم به ۳ میلیون ۶۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید به ۳ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان و نیم‌سکه هم به ۱ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان رسید. همچنین قیمت ربع‌سکه هم به ۱ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان و سکه‌های ۱ گرمی هم به ۶۵۸ هزار تومان رسید.
کشتی‌آرای در خصوص قیمت انواع طلا در بازار امروز گفت: هر مثقال طلای ۱۷ عیار که مبنای قیمت است با ۱ میلیون و ۴۷۸ هزار تومان، یک مثقال طلای ۱۸ عیار با ۱ میلیون و ۵۶۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم باقیمت ۳۴۱ هزار و ۲۰۰ تومان دادوستد شد.
او در ادامه افزود: در بازار امروز یک گرم طلای ۲۰ عیار باقیمت ۳۷۹ هزار و ۲۰۰ تومان، یک گرم طلای ۲۱ عیار با ۳۹۸ هزار تومان، یک گرم طلای ۲۲ عیار با ۴۱۷ هزار تومان و هر گرم طلای ۲۴ عیار هم باقیمت ۴۵۵ هزار تومان معامله شد.
رئیس کمیسیون تخصصی طلا در پایان گفت: در بازار امروز با توجه به افزایش قیمت طلا و افزایش تقاضا حباب سکه با افزایش قیمت مواجه بود و به ۴۰۰ هزار تومان رسید.