ارزش بیت‌کوین به زیر ۱۰ هزار دلار سقوط کرد

با ادامه کاهش ارزش بیت‌کوین، قیمت این ارز دیجیتال به کمتر از ۱۰ هزار دلار سقوط کرده است.بیت کوین در سه روز اخیر حدود ۲۵ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

با ادامه کاهش ارزش بیت‌کوین، قیمت این ارز دیجیتال به کمتر از ۱۰ هزار دلار سقوط کرده است.بیت کوین در سه روز اخیر حدود ۲۵ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

این در حالی است که بیشتر از یک ماه پیش (دسامبر ۲۰۱۷) قیمت آن تا حدود بیست هزار دلار هم بالا رفته بود.سایر ارزهای دیجیتال نظیر “اتر” هم روند مشابهی را تجربه می‌کنند.

یکی از دلایل سقوط ارزش ارزهای دیجیتال در روزهای اخیر نگرانی از وضع احتمالی قوانین سختگیرانه توسط دولت‌های مختلف است که باعث شده سرمایه‌گذاران زیادی به فروش این ارز دیجیتال دست بزنند.چین، کره جنوبی و آلمان گفته‌‌اند ممکن است در روزهای آتی اقدامات محدودکننده‌ای را درباره ارزهای دیجیتال در دستور کار خود قرار دهند.

بیت‌کانکت یکی از صرافی‌های عمده آنلاین که ارائه‌کننده ارزهای دیجیتال است دیروز اعلام کرد که به دلیل قوانین سختگیرانه دولت‌ها و حملات سایبری به فعالیت خود خاتمه می‌دهد.

بیت‌کوین یک روش پرداخت دیجیتال است که بر مبنای رمزنگاری و با شبکه‌ای از کامپیوترها ممکن می‌شود. بیت‌کوین بانک مرکزی یا هیچ مرکز دیگری ندارد و نقل و انتقال‌ها با تایید در شبکه ممکن می‌شود.

با افزایش استقبال از این ارزهای دیجیتال در ماه‌های اخیر تقاضا در بازار افزایش یافت و قیمت بیت‌کوین بصورت نجومی بالا رفت تا جایی که در اوایل دسامبر قیمت آن به حدود ۲۰ هزار دلار رسید.

در ایران بعضی صرافی‌ها اقدام به خرید و فروش بیت‌کوین می‌کنند و این در حالی است که بعضی کارگزاران ایرانی هم امکان عرضه آنلاین این ارز دیجیتالی را فراهم کرده‌اند.با توجه به سردرگمی قانونی درباره این ارز دیجیتال مسئولان ایرانی از اساس منکر قانونی بودن معامله آن هستند؛ دست‌کم تا زمانی که در این باره تعیین تکلیف شود.

بانک مرکزی به عنوان نهاد مرجع پولی قرار است سال آینده سند “ارزهای رمزینه” را رونمایی کند.ولی‌الله سیف، رئیس بانک مرکزی، چندین بار درباره خرید و فروش بیت‌کوین هشدار داده است.

سیف در آخرین اظهار نظر خود در این باره گفته است: “ریسک‌های زیادی به بیت کوین وارد است و به هیچ عنوان بانک مرکزی بیت کوین را تایید نمی‌کند.”

ژاپن از جمله کشورهایی است که بطور رسمی پرداخت با بیت‌کوین را قانونی می‌داند.