واکنش محمد نبی عمری به نشست‌های مخالفان سیاسی در اروپا

محمد نبی عمری معین وزارت داخله در مراسم معرفی والی جدید خوست، نشست‌های اخیر مخالفان سیاسی امارت اسلامی در کشورهای اروپایی را به نفع افغانستان ندانست.

او اظهار داشت که شرکت‌کنندگان این نشست‌ها نمی‌توانند از مردم افغانستان نمایندگی کنند.

او افزود: «برخی می‌خواهند دوباره وطن را ناامن کنند، فساد و مشکلات بیاورند، اما ان‌شاء‌الله چنین نخواهد شد. این فاسدان نمایندگان افغانستان نیستند و دوباره خوار و ذلیل خواهند شد. در وطن امنیت و یک حکومت وجود دارد و امارت بر تمام جغرافیای افغانستان حاکم است. اگر کسی ما را تهدید می‌کند و پیام می‌فرستد، باید از امریکا و متحدانش عبرت بگیرند و مردم در مقابل آن‌ها ایستادگی خواهند کرد و برای این نظام و وطن قربانی خواهند داد.»

او تاکید کرد که امارت اسلامی در سراسر کشور تسلط کامل دارد و به مخالفان اجازه سربلند کردن نخواهد داد.

در این مراسم، والی جدید خوست عبدالقیوم روحانی از رسیدگی به خواسته‌های مردم این ولایت اطمینان داد.

او گفت: «ما نیز امید داریم که بتوانیم به شما خدمت کنیم. در آخرین روز که از این مسئولیت کنار می‌رویم، برای ما دعا کنید. برای حالا دعا کنید که در این مسئولیت موفق شویم.»

بزرگان قومی خوست از والی جدید خواستار تقویت ساختارهای قومی و عملی‌سازی پروژه‌های بازسازی در این ولایت شدند.

توریالی منگل یکی از بزرگان قوم گفت: «مردم خوست از هر کسی که به منافع خوست، فرهنگ، آداب و اتحاد پایبند باشد، حمایت می‌کنند.»

قادر خان دیگر بزرگ قوم اظهار داشت: «زمانی که پروژه‌های بندها، جاده‌ها و سایر پروژه‌ها آغاز شوند، مردم عادی که بی‌بضاعت هستند نیز فرصت کاری پیدا می‌کنند و برای خانواده‌هایشان روزی فراهم می‌شود.»

پیش از این، بسم‌الله عبدالله به عنوان والی خوست کار می‌کرد که به دستور رهبر امارت اسلامی به عنوان معاون اداری ریاست عمومی استخبارات منصوب شده است.