صدراعظم آلمان: جنایتکاران و کسانی که تروریسم را تأیید می‌کنند اخراج شوند

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان بر اخراج مهاجران به خصوص شهروندان افغانستان و سوریه تاکید کرده افزوده است که  تمجید از تروریسم، خلاف تمام ارزش‌های ماست و هرکس که از تروریسم تمجید می‌کند باید اخراج شود.

بر اساس گزارش‌ها صدراعظم آلمان این اظهارات را روز(پنج‌شنبه،۱۷جوزا/خرداد) در پارلمان این کشور مطرح کرده است.

اولاف شولتس با اشاره به تشدید مقررات اخراج مهاجران گفته که «این گونه جنایتکاران باید اخراج شوند – حتی اگر از سوریه و افغانستان آمده باشند.»

قوانین سخت‌گیرانه در حالی بر مهاجران در آلمان شدت گرفته که اخیر یک شهروند افغانستان یک مامور پولیس را در تجمع منتقدان اسلام در شهر «مانهایم» این کشور با ضرب چاقو به قتل رساند و شش تن دیگر را زخمی کرد.

صدراعظم آلمان این حادثه را تراژیدی توصیف کرده افزوده است که قوانین علیه چنین خشونتی باید سخت‌تر شود و کسانی که پولیس را می‌کشند باید با شدت تمام مجازات شوند.

روزگذشته نیز نانسی فئزر، وزیر داخله آلمان از بررسی روند اخراج مهاجران از این کشور خبر داده گفته است که «در این‌گونه موارد، باید منافع امنیتی آلمان واضحاً بر منافع ماندن افراد متأثر [از اخراج] ترجیح داده شود.»

گفتنی است که حمله شهروند افغانستان با چاقو با یک گردهمایی در آلمان با پاکنش‌های گسترده مواجه شده و شماری از سیاستمداران اپوزیسیون، احزاب سوسیال دموکرات و دموکرات‌های آزاد خواهان بررسی اخراح مهاجران از ان کشور شدند.