نشست نمایندگان اتحادیه اروپا و کشورهای آسیای میانه در مورد افغانستان در بیشکک برگزار شد

نمایندگان اتحادیه اروپا، که برای گفت‌و‌گو درباره افغانستان به بیشکک رفته‌اند، روز چهارشنبه در نشستی درباره افغانستان با هم گفت‌وگو کردند.

نمایندگی اتحادیه اروپا برای آسیای میانه اعلام کرد که این نشست برای دستیابی به صلح و ثبات درازمدت برگزار شد.

نمایندگی اتحادیه اروپا برای قیرقیزستان روز دوشنبه از سفر توماس نیکلاسون، نماینده این اتحادیه برای افغانستان و ترهی هاکالا، نماینده اتحادیه اروپا برای آسیای میانه به بیشکک خبر داده بود.

نمایندگی اتحادیه اروپا برای آسیای میانه روز چهارشنبه (٢٥ دلو/بهمن) در شبکه اجتماعی اکس نوشت که این نشست در آستانه برگزاری نشست دوحه برگزار شده است.

این نمایندگی در یادداشتی نوشت: «با شرکای اتحادیه اروپا در مورد اینکه چگونه می‌توانیم مشترکا به صلح درازمدت دست پیدا کنیم، گفت‌و‌گوی روشنگرانه صورت گرفت.»

در تصویری که نمایندگی اتحادیه اروپا برای آسیای میانه پخش کرده، دیده می‌شود که رزا اوتونبایوا، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل برای افغانستان و نمایندگان کشورهای اوزبیکستان، تاجیکستان، ترکمنستان و قرقیزستان در این نشست اشتراک کرده‌اند.

در مورد نشست نمایندگان اتحادیه اروپا با مقام‌های کشورهای آسیای میانه توضیح بیشتری داده نشده است.

پیش از این توماس نیکلاسون، نماینده اتحادیه اروپا برای افغانستان، گفته بود که قرار است با نمایندگان پنج کشور آسیای میانه در قرقیزستان دیدار و در مورد افغانستان گفت‌و‌گو کنند.