همه نقاشی‌های کودکان مهاجر افغان فروخته شد

مراسم بزرگداشت سی و دومین سال حضور برنامه جهانی غذا در ایران با فروش پنجاه نقاشی که کودکان مهاجر افغانستانی کشیده بودند، برگزار شد.

نکاه نو_ به گزارش خبرگزاری، مراسم بزرگداشت سی و دومین سال حضور برنامه جهانی غذا در ایران شامگاه جمعه ۱۷ آبان در دانشگاه تربیت‌بدنی دانشگاه تهران برگزار شد.

در ابتدای این برنامه نگار گرامی نماینده برنامه جهانی غذا در ایران روی صحنه آمد و گفت: به همه شما خوش‌آمد می‌گویم. خوشحالم از اینکه شما را امشب در بزرگداشت سی و دومین سال حضورمان در ایران در کنارمان داریم. هر چند این حضور سختی‌هایی داشته، اما شیرینی‌هایی هم داشته است. وقتی به سال گذشته نگاه می‌کنم می‌بینم برای ما سالی پر چالش بوده است، اما ما در آن سربلند بوده ایم. چرا که به سی هزار پناهنده افغانستانی، بیش از سه هزار دانش آموز و همچنین هفتادهزار هموطن آسیب‌دیده در سیل کمک کرده‌ایم. ضمن اینکه امسال یک کمپین موفق درباره «اسراف نکردن» هم داشتیم. دوست داریم دیدی به سال آینده داشته باشیم و باز هم سربلند باشیم. باز هم باید بگویم که خوشحالم امشب با دوستان خوبمان در اینجا هستیم.

در ادامه گروه چارتار برای اجرای چند قطعه روی صحنه آمدند و آرمان گرشاسبی خواننده این گروه گفت: خوشحالیم که امشب در کنار شما هستیم. ما اصولاً سعی می‌کنیم چند سال یک بار در حد توانمان خیرمان به کسی برسد. خوشحالیم که در این جمع حضور داریم و برای این سازمان برنامه اجرا می‌کنیم. امشب تا جایی که بتوانیم تاثیرگذار اجرا می‌کنیم. اگر دوست داشتید و احساس کردید به کلاستان لطمه‌ای وارد نمی‌شود با ما همخوانی کنید.

بعد از پخش کلیپی از مهاجران افغانستانی، مجید مظفری، فروغ قجابگلو و حمید جبلی روی صحنه آمدند.

مجید مظفری در ادامه اظهار کرد: من به نمایندگی از هیات داوران صحبت می‌کنم. همانطور که می‌دانید ۶ هزار و ۵۰۰ نقاشی از سراسر ایران و از بیست مهمانشهر برای ما رسیده و ما به دلیل سی و دومین سال حضور برنامه جهانی غذا در ایران قرار بود ۳۲ نقاشی را انتخاب کنیم، اما پنجاه نقاشی را انتخاب کردیم، چون مطمئنم به فروش می‌روند. باید عنوان کنم درآمد این تابلو‌ها مستقیم به بچه‌های مهاجر افغانستانی می‌رسد. این بچه‌ها آرزو‌های خیلی بزرگی دارند و چقدر خوب است ما کمک کنیم این آرزو‌ها برآورده شود. چون این بچه‌ها در مملکت ما دنیا آمده اند. آن‌ها مهمانان ما هستند و باید به این مهمانان رسیدگی کنیم. البته که ایرانی‌ها این خصلت را دارند.

وی افزود: من مطمئنم اگر حتی شش هزار و پانصد نقاشی را یکجا هم انتخاب می‌کردیم، باز هم به فروش می‌رفت و آرزوی آن‌ها برآورده می‌شد. باید بگویم دفتر برنامه جهانی غذا در ایران فعال است. البته من کمتر در چنین برنامه‌هایی شرکت می‌کنم، اما می‌دانم دست‌اندرکاران آن بسیار تلاش می‌کنند تا بچه‌ها را نجات دهند. در هر ۶ ثانیه یک بچه از بین می‌رود؛ بنابراین باید دست به دست هم بدهیم و نگذاریم اتفاق بدی بیفتد. من از شما دعوت می‌کنم که به همراه هم به سالن انتظار برویم، تابلو‌ها را ببینیم و با خرید آن‌ها دل بچه‌ها را شاد و آرزوی آن‌ها را برآورده کنیم.

مظفری سپس به شوخی اظهار کرد: اگر آنجلینا جولی اینجا بود همه را می‌خرید و من را به عنوان فرزند قبول می‌کرد.

این بازیگر بعد از دقایقی بیان کرد: همه تابلو‌ها به فروش رفت. از همه شما تشکر می‌کنم البته همین انتظار می‌رفت که تابلو‌ها به فروش بروند. ما صد تابلوی دیگر در دفتر داریم از همین رو افراد دیگری درخواست کردند که تابلو‌های دیگر را بخرند. برای مثال دکتر مدنی ۲۰ تابلو را به یکباره خرید. اگر مایلید از این تابلو‌ها داشته باشید، می‌توانید آمادگی خود را اعلام کنید. امیدوارم بتوانیم به همه بچه‌ها کمک کنیم و قبل از اینکه آن‌ها دستشان را دراز کنند، ما دستشان را بگیریم.

سپس نگار گرامی نماینده برنامه جهانی غذا در ایران و دارا دربندی سخنگوی برنامه جهانی غذا در ایران روی صحنه آمدند و از نمایندگان دی جی کالا، هولدینگ فاخر، گروه چارتار و چای هافمن با اهدای لوحی قدردانی کردند.

نسترن یاورپور مدیرعامل چای هافمن در این بخش گفت: از اهداف چای هافمن، کیفیت و سلامت است و ما به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کنیم. خوشحالیم که توانستیم در برنامه جهانی غذا مشارکت داشته باشیم و امیدوارم بتوانیم اعضای این سازمان را مورد حمایت قرار بدهیم.

فاطمه گودرزی، حمید جبلی، مجید مظفری، فروغ قجابگلو، حامد همایون و … از حاضران در این مراسم بودند.
تصویر گرفته شده از صفحات اجتماعی