چهره‌های تحصیل کرده نقش مهمی در آینده “افغانستان” دارند

سرکنسول افغانستان در مشهد در دیدار با جمعی از معلمان مهاجر افغانستانی گفت: چهره‌های تحصیل کرده می‌توانند نقش مهمی در آینده افغانستان ایفا کنند.

نگاه نو_ به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، سید علی حسینی رئیس بخش آموزش و پرورش افغانستان در سفارت این کشور در تهران به همراه جمعی از مدیران مدارس خودگردان مهاجر مقیم ایران با عبدالجابر انصار سرکنسول افغانستان در مشهد در محل این نمایندگی دیدار و گفت و گو کردند.

در ابتدا این مراسم که سید علی حسینی مسئول وزارت آموزش و پرورش افغانستان در تهران ضمن معرفی مدیران مدارس گفت: با شناختی که از سوابق کاری و توانایی آقای انصار در سمت قبلی ایشان دارم، امیدوارم حضور ایشان برای اهل معارف زمینه همکاری و خدمات بیشتر را فراهم سازد.

در این نشست احمد خاوری و شیما غلامی دوتن از مدیران مدارس خودگردان مهاجر در مشهد ضمن عرض تبریکی به سرکنسول جدید، به نمایندگی از سایرین ابراز داشتند کمبود امکانات، نبود فضای آموزشی مناسب، مشکل مجوز قانونی، عدم دسترسی به امکانات مناسب تحصیلی از مهم ترین مشکلات این مراکز می باشد.

«عبدالجابر انصار» در این نشست ضمن ابراز خرسندی از دیدار با اهل معارف مهاجرین افغانستان، اظهار داشت: در مدت ماموریتم در تهران نیز کاملا با نحوه عملکرد مدارس خودگردان آشنایی دارم و به مشکلاتشان واقفم.

انصار در ادامه افزود: مدارس شما زمینه آشنایی بیشتر نسل جدید را با فرهنگ کشورشان فراهم می آورد. شما امر مهمی را برعهده دارید افرادی که نمی توانند تحصیل کنند شرایط و امکانات تحصیل را برای آنها فراهم می سازید.

وی تاکید کرد: اگر این افراد به افغانستان بازگردند با سواد برمی گردند و این نعمت بزرگی برای دولت و مردم افغانستان است.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com