۸ نیروی امنیتی در سرپل کشته و زخمی شدند

مقامات محلی ولایت سرپل اعلام کردند: در دو رویداد جداگانه در مرکز و شهرستان/ولسوالی سوزمه قلعه این استان/ولایت، ۳ نیروی خیزش مردمی کشته و ۵ نفر دیگر که سه نفر از آنها نیروی امنیت ملی افغانستان بودند، زخمی شدند.

نگاه نو_ منبع مردمی که خواست نامی از او برده نشود، طی امروز، ۱۳ اسفند/حوت گفت: شب گذشته، ۱۲ اسفند حدود ۳۰ نفر از نیروهای خیزش مردمی قصد داشتند از جوزجان به استان سرپل بروند، ولی نیروهای امنیتی به آنان اجازه داخل شدن به سرپل را ندادند.

این نیروها که می‌خواستند دوباره به سمت جوزجان برگردند، در منطقه گولایی تخته، از مناطق مرکز سرپل، مورد حمله طالبان قرار گرفتند و سه نفر از آنان شهید و دو نفرشان زخمی شدند و مقداری از تجهیزات این افراد نیز به دست طالبان افتاد.

در همین باره، اسدالله خرم، عضو شورای استانی سرپل نیز گفت: در منطقه گولایی تخته ۳ نفر از نیروهای خیزش مردمی در کمین طالبان کشته شده و ۲ نفر دیگر زخمی شدند.

خرم همچنین افزود: شب گذشته طالبان به پاسگاه نیروهای امنیتی در سوزمه قلعه حمله کردند که در اثر این حمله، ۳ نفر از نیروهای امنیت ملی مجروح شدند. همچنین یک نفر از شهروندان سوزمه قلعه نیز اظهار کرد که طالبان طی شب گذشته با سلاح‌های دوربین‌دار مجهز به پاسگاه مرکز سوزمه‌ قلعه حمله کردند.

از سویی ذبیح‌الله امانی، سخنگوی استان سرپل، مورد حمله قرار گرفتن نیروهای امنیتی در منطقه گولایی تخته سرپل را تأیید، ولی از دادن جزئیات بیشتر خودداری کرد.

امانی درباره حمله شب گذشته طالبان به سوزمه قلعه گفت: حوالی ساعت ۱:۳۰ شب گذشته، طالبان به پاسگاه نیروهای امنیتی در مرکز سوزمه قلعه حملات تهاجمی داشتند که درگیری تا ساعت دو و نیم بامداد ادامه یافت. طالبان در این درگیری به عقب رانده شدند، ولی ۳ نفر از نیروهای امنیت ملی زخمی شدند.

این در حالی است که روز گذشته ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان اعلام کرد: اکنون که دوره کاهش خشونت‌‌ها پایان یافته، عملیات نظامی آنها علیه نیروهای افغان از سر گرفته شده است.