یک شهروند امریکایی در خوست ربوده شد

مقام‌های امریکایی به رسانه‌های این کشور گفته‌اند که یک شهروند و پیمان‌کار نیروهای امریکایی در افغانستان هفته گذشته در ولایت خوست از سوی نظامیان متحد گروه طالبان ربوده شده است. پولیس ولایت خوست این خبر را تأیید نمی‌کند.

نگاه نو_ این در حالی است که مجله‌ی امریکایی نیوزویک، به نقل از مقامات امریکایی در گزارشی گفته است که مارک آرفریشز، عضو پیشین نیروهای دریایی امریکا از سوی شبکه‌ی حقانی و از متحدان طالبان، جمعه گذشته ربوده شده است.

اما عادل حیدر، سخنگوی پولیس ولایت خوست می‌گوید که هیچ گونه گزارشی در مورد اختطاف یک شهروند امریکایی در ولایت خوست در دست ندارد. او گفت که نمی‌تواند این خبر را تأیید کند.

نیوزویک اما گزارش داده است که فرد ربوده شده به عنوان مدیر عامل حمایت بین‌المللی لوژستیک و پیمان‌کار دولتی امریکا در افغانستان وظیفه اجرا می‌کرده است.

به نقل از منبع، مارک آرفریشز ۵۷ ساله از سال ۲۰۱۲ به این‌سو در افغانستان سفر کرده است. او تجربه کار در سودان و عراق را نیز داشته است.

طبق معلومات نیوزویک، تاکنون هیچ گروهی مسوولیت ربودن این شهروند امریکایی را برعهده نگرفته است، اما مقام‌ها در واشنتگن باور دارند که شبکه حقانی پشت این اختطاف است.

هم‌زمان با این تلاش‌ها برای رهایی این شهروند امریکایی نیز آغاز شده است.