گلایه “حجاج افغانی” از کیفیت پایین خدمات‌رسانی در عربستان

حجاج افغانستانی که امسال برای شرکت در مناسک روحانی حج به عربستان سفر کرده‌اند، از نحوه ارائه خدمات در عربستان شکایت دارند.

نگاه نو_ به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان،حجاج افغانستانی از نحوه خدمات رسانی در عربستان به حجاج افغان گلایه دارند.

تعدادی از زائران با انتقاد از وزارت حج و اوقاف افغانستان، می‌گویند: ارائه خدمات درمانی، حمل‌ونقل و سرویس‌دهی غذایی در سطح بسیار پایین قرار دارد.
به گفته این زائران، به علت کمبود وسایل حمل‌ونقل، در برخی مواقع آنان مجبورند ساعت‌ها زیر نور آفتاب منتظر بمانند و این مشکلات، تحقیر مسافران افغانستان در عربستان سعودی را نشان می‌دهد و مسئولان افغان هم در به وجود آمدن این وضع دخیل هستند.

«عبدالواسع»، یکی از حجاج افغان نیز در همین زمینه گفت: در مرکز درمانی مختص زائران افغانستانی در عربستان، برای هر بیمار و بیماری، آنتی‌بیوتیک و داروهای آرام‌بخش تجویز می‌شود و به بیماران کمترین توجهی نمی‌شود.

«ناصرالدین دریز»، رئیس اطلاعات و ارتباطات وزارت حج و اوقاف افغانستان، درخصوص این انتقادات گفت: ارائه خدمات برای زائران افغان در جریان است و تنها تفاوت‌های فرهنگی سبب ایجاد برخی مشکلات برای آنان شده است.

به نوشته «سلام وطندار»، این در حالی‌ است که مسئولان وزارت حج و اوقاف چندی پیش از ایجاد دفتر هماهنگی مستقل برای ارائه خدمات بهتر به زائران افغانستانی در عربستان سعودی خبر داده بودند.
گفتنی است، اخیراً تصاویری از مواد غذایی توزیع‌ شده برای زائران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که مرغ‌های ذبح ‌نشده را نشان می‌دهد.