چهارمین جشنوارۀ بین‌المللی فلم مهرگان پایان یافت

جشنواره که برای پنج روز برگزار شده بود، ۲۴ فلم کوتاه داخلی، ۲۳ فلم کوتاه خارجی و یک فلم ویژه نمایش گذاشته شدند.

نگاه نو_ چهارمین جشنوارۀ بین‌المللی فلم مهرگان که در کابل برگزار شده بود، امروز (دوشنبه، ۱۰جدی) پایان یافت.
این جشنواره که برای پنج روز برگزار شده بود، ۲۴ فلم کوتاه داخلی، ۲۳ فلم کوتاه خارجی و یک فلم ویژه نمایش گذاشته شدند، اما تنها فلم‌های کوتاه داخلی به رقابت گذاشته شدند و جایزه‌های این جشنواره را به دست آوردند.
تندیس اسب زرین بهترین فلم این جشنواره را خادم حسین بهنام با فلم «دست مزد» به دست آورد. تندیس اسب زرین بهترین فلم نامۀ جشنوارۀ بین‌المللی مهرگان به عالقه فرهمند برای فلم «مادر مجرد» رسید.
تندیس اسب زرین بهترین کارگردان هم به ویگا مقربی برای فلم «آیینه» داده شد، اما تندیس‌های اسب زرین بهترین هنرپیشه‌های زن و مرد جشنوارۀ بین‌المللی فلم مهرگان را بشیر ماشام با بازیگری در فلم «نویسنده رویایی» و حلیمه کریمی با بازیگری در فلم مادر مجرد از آن خود کردند.
صحرا کریمی، عضو هیئت داوران این جشنواره گفت: «فلم‌هایی که ما به قضاوت نشستیم فلم‌های بودند که امیدوار کننده بودند. ما در این جشنوارهف بعد از مدت‌های طولانی اولین فلم کوتاه به زبان پشتو با داستان پشتو، با پردازش فرهنگ مردم پشتون داشتیم که این برای ما بسیار مهم است.»
علی محمدی کیان، مسؤول جشنوارۀ فلم مهرگان نیز افزود: «کمیتۀ اجرایی تعداد انگشت شمار یار و یاور داشتند که شب و روز بدون کدام چشم داشت و انتظاری و توقعی تلاش کردند تا جشن واره برگزار شود.»
برگزار کننده‌گان این جشنواره، می‌گویند که تمامی فلم‌هایی که به این جشنواره برگزیده شده بودند، همه تولید سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی بودند.
در چهارمین جشنوارۀ بین‌‎المللی فلم مهرگان نیز همچون سه دور گذشته این جشنواره تنها فلم‌های داخلی به رقابت گذاشته شده و جایزه‌های این جشنواره را از آن خود کردند