پوپلزی: حاضرم شواهد آزار جنسی با برخی بازیکنان را به لوی سارنوالی بسپاریم

مدیر مسئول پیشین تیم فوتبال بانوان افغانستان می‌گوید، آماده‌است اسناد و شواهد مبنی بر بدرفتاری جنسی با برخی بازیکنان این تیم را به لوی سارنوالی این کشور بسپارد.

نگاه نو-    به دنبال اعلام لوی سارنوالی افغانستان که گفته است ادعاهای بدرفتاری جنسی در فدراسیون فوتبال افغانستان را بررسی می کند، خالده پوپلزی بازیکن و مدیر مسئول پیشین تیم ملی فوتبال بانوان افغانستان می گوید، او و برخی بازیکنان دیگر آماده‌اند اسناد و شواهد دست داشته شان را در این باره به لوی سارنوالی بسپارند.

پوپلزی برخی مربیان تیم ملی بانوان و رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان را به بدرفتاری جنسی با برخی بازیکنان زن متهم می‌کند.

“ادعای را که راجع به سوء استفاده بعضی از بازیکنان از طرف رئیس فدراسیون و بعضی ترینرها مطرح کرده‌ایم به خاطر آن اسناد و شواهد داریم، اسناد و شواهد به فیفا تسلیم شده، اگر سارنوالی افغانستان واقعاً بخواهد که تحقیق کند بعداً به سارنوالی افغانستان نیز این اسناد داده خواهد شد.”

این بازیکن سابق تیم ملی فوتبال افغانستان همچنان در صحبت با برخی رسانه ها به یکی از موارد ادعا هایش اشاره کرده و گفته است، چندی پیش در کمپ تمرینی اردن زمانی که یک بازیکن زن مصدوم شده بود یکی از مربیان به اتاق او رفته و بدن این بازیکن را جبراً لمس کرده‌است.

این در حالی است که روزنامه بریتانیایی گاردین روز جمعه گزارش داد که چهره‌های ارشد مربوط به تیم فوتبال زنان افغانستان اتهام وارد کرده‌اند که سوء رفتار جنسی در داخل افغانستان به شمول مقر فدراسیون فوتبال و نیز در یک کمپ آموزشی در اردن در ماه فبروری صورت گرفته‌است.

پیش ازین، یک سخنگوی “فیفا” یا فدراسیون جهانی فوتبال گفته‌است که به اساس پالیسی‌های آنان سوء رفتار جنسی به هیچ وجه قابل تحمل نیست