پروانه کار مهاجرین و اتباع خارجی در ایران به مدت دو ماه تمدید شد

نگاه نو_ در حالی که شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورهای مختلف چون جمهوری اسلامی ایران، محدودیت‌های رفت و آمد زیادی را به وجود آورده، به پیشنهاد مدیرکل اشتغال اتباع خارجی و موافقت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران، پروانه کار اتباع و مهاجرین خارجی در این کشور تمدید می‌گردد.

در یک اطلاعیه اداره کل اشتغال اتباع خارجی ایران آمده است که ابراهیمی، مدیرکل این اداره در راستای قطع زنجیره ابتلا به ویروس کرونا، اعتبار پروانه کار شرکت‌هایی که متقاضی به کارگیری اتباع خارجی در این کشور می‌باشند را تمدید کرد.

ابراهیمی گفته است: “اتباع خارجی شاغل در جمهوری اسلامی ایران که اعتبار پروانه کار آن‌ها در فروردین ماه(حمل) سال جاری منقضی می‌گردد، بدون نیاز به مراجعه به اداره کل اشتغال اتباع خارجی و ادارات کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان‌ها، به مدت دو ماه تمدید می‌گردد”.

این در حالی که است روند تمدید یک ساله پروانه کار و اشتغال مهاجرین و اتباع خارجی، در بهار سال گذشته و هم‌زمان با آغاز طرح آمایش 14 آغاز شده بود؛ بر این اساس، با شروع سال جدید، اعتبار یک ساله این پروانه‌های کار عملا پایان یافته است.