ویزیت رایگان مهاجرین افغانی منطقه محروم کهریزک توسط تیم پزشکی شهید ابوحامد

هم‌زمان با سال‌روز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار، گروه جهادی شهید ابوحامد وابسته به جامعه مداحان افغانستان، روز جمعه‌(21 جدی) اقدام به اعزام یک تیم پزشکی ویزیت و داروی رایگان برای مهاجرین افغانستانی منطقه محروم کریم‌آباد کهریزک ولایت تهران کرده است

نگاه نو_ به گزارش خبرگزاری، این تیم پزشکی که شامل ۴ پزشک عمومی، ۴ پزشک مامایی، ۴ مشاور پوست و مو، دکتر فیزیوتراپی، مشاور خانواده و مشاور تحصیلی بوده، اقدام به ویزیت رایگان مهاجرین افغانستانی این منطقه محروم و توزیع داروی رایگان کرده است.

این در حالی است که با هماهنگی این گروه جهادی، بیمارانی که احتیاج به خدمات بستری داشتند، به بیمارستان فیروزآبادی تهران معرفی گردیدند.

عبدالله حسنی، مسئول روابط عمومی جامعه مداحان افغانستان و گروه جهادی شهید ابوحامد گفته که به دنبال اعزام این تیم پزشکی، ۲۶۷ مهاجر ویزیت رایگان شدند، به حدود ۱۰۰ کودک لوازم‌التحریر و اسباب بازی هدیه داده شد، به ۹ خانواده گوشت نذری داده شد و هم‌چنین به ۳۰ خانواده، بن خرید نان اهدا گردید.

به گفته وی، در حاشیه اعزام این تیم پزشکی، ۳ گروه از بخش خواهران جامعه مداحان افغانستان مشغول کارهای تفریحی و اعتقادی با کودکان مهاجر این منطقه محروم بودند.

آقای حسنی خاطرنشان کرد که ۹۰ درصد مردم منطقه محروم کریم‌آباد کهریزک مربوط شهر ری ولایت تهران را مهاجرین افغانستانی تشکیل می‌دهد که در وضعیت بدی زندگی می‌کنند.

وی از جامعه پزشکی و خیرین افغانستانی در ایران خواست در راستای ادامه برنامه‌های خدمات‌رسانی به مهاجرین در مناطق محروم، با جامعه مداحان افغانستان و گروه جهادی ابوحامد همکاری کنند