حریف قدرت‌مند برای بزرگان آسیا، آیا تیم ملی فوتسال افغانستان شگفتی‌ساز می‌شود؟

تیم ملی فوتسال افغانستان زیر ذره‌بین رسانه‌های ورزشی خارجی قرار گرفته است. این رسانه‌ها افغانستان را حریف قدرت‌مند برای مدعیان آسیا می‌دانند. رسانه ورزش سه ایران از تیم ملی فوتسال افغانستان به عنوان یک تهدید برای ایران نام برده. آیا افغانستان می‌تواند شگفتی‌ساز جام آسیایی باشد؟

از دید ورزش سه، تیم افغانستان می‌تواند در مسابقات جام آسیایی ٢٠٢٤ تایلند شگفتی‌ساز باشد و رقابت تاریخی برای صعود از گروه و رفتن به جام جهانی با دیگر تیم‌ها از جمله ایران داشته باشد.

از دید نویسنده، افغانستان به دلیل آن که بازیکنانش با سبک و روش بازی شاگردان وحید شمسایی آشنا هستند، می‌تواند حریف سرسخت برای ایران باشد و دوئل جذاب و پر تلاطم با این تیم داشته باشد.

نویسنده معتقد است که افغانستان نه تنها برای ایران که برای سایر مدعیان نیز یک خطر جدی است؛ چون در دیدارهای دوستانه تایلند را شکست داده است.

ورزش سه می‌نویسد که افغانستان با پیروزی مقابل تیم‌های مدعی مثل اوزبیکستان و تایلند، در سال‌های اخیر نتایج تکان دهنده کسب و ثابت کرده که پیشرفت بسزایی داشته است.

در مطلب ورزش سه، نتایج تیم ملی فوتسال افغانستان در دیدارهای دوستانه بررسی و از شکست استرالیا مقابل شیران خراسان نیز یاد شده است.

از نظر نویسنده این رسانه، افغانستان تنها تیمی در قاره کهن است که بیشترین بازی دوستانه را برگزار کرده و تدارک مفصلی برای رقابت‌ها داشته است.