نخستین استادیوم کریکت با استاندارد بین‌المللی در کابل ساخته می‌شود

اداره کریکت افغانستان (کریکت بورد) گفته که قرار است به زودی نخستین استادیوم کریکت با استاندارد بین‌المللی در منطقه الوخیل در شرق کابل ساخته شود. رئیس جمهوری افغانستان به منظور ساخت این مرکز ۶۰ جریب زمین در اختیار این اداره قرار داده است.

در حال حاضر افغانستان تنها یک میدان مطرح کریکت در کابل دارد که افزون بر اینکه در یک منطقه مرکزی و مزدحم پایتخت موقعیت دارد از نظر ساختمان و زیربنا نیز چندان معیاری نیست.

اداره کریکت بورد افغانستان با نشر خبرنامه‌ای گفته که استادیوم جدید مطابق با استاندارد بین‌المللی ساخته خواهد شد و شامل یک مهمانسرای پنج ستاره، یک استخر شنا، آکادمی‌های داخلی و خارجی، سایبان برای جمعیت، کلینیک بهداشتی، مسجد، پارکینگ ماشین و بلوک اداری خواهد بود.

به گفته مسئولان کریکت بورد، این استادیوم ظرفیت میزبانی ۳۵هزار تماشاگر از جمله مکان‌های مشخص شده برای خانواده‌ها را خواهد داشت.

در مورد هزینه ساخت این مرکز جزئیاتی ارائه نشده است.

کریکت افغانستان در ۲۰سال اخیر پیشرفت‌های زیادی داشته و هم‌اکنون تیم ملی این ‌کشور جز ۱۰تیم برتر جهان است. افغانستان در حال حاضر عضویت دایمی شورای جهانی کریکت را دارد و یکی از دوازده کشور تأثیرگذار در کریکت دنیا است.