تکواندوی افغانستان در جایگاه هفتم آسیا ایستاد

فدراسیون تکواندوی افغانستان اعلام کرده که این کشور در رقابت‌های قهرمانی تکواندوی آسیا و مسابقات بین‌المللی آزاد بیروت جایگاه هفتم تیمی را در آسیا به دست آورده است.

درصفحه فیسبوک این نهاد آمده که در رقابت‌های قهرمانی آسیا در بخش مبارزه، افغانستان با بدست آوردن یک مدال طلا توسط محسن رضایی و یک مدال برنز توسط حکمت الله زین در میان کشورهای آسیایی جایگاه هفتم تیمی را بدست آورد.

این نهاد افزوده که پیش از این افغانستان تنها یک بار در سال ۲۰۱۲ مقام هفتم را کسب کرده بود.

به گفته این فدراسیون همچنان در بخش پومسه یا اجرای فورم، جلیل احمد سالک و سید رستم اکبری موفق به کسب دو مدال برنز شدند و نیز در بخش پاراتکواندو آزاد آسیا عبدالمتین هوتک توانست که عنوان قهرمانی آسیا و مدال طلا را بدست آورد و علی سجاد همراز نیز به مدال برنز رسید.

افغانستان
توضیح تصویر،محسن رضایی قهرمان تکواندو آسیا شد

فدراسیون تکواندوی افغانستان گفته که در رویداد قهرمانی تکواندوی آسیا ۱۸۹ تکواندو کار از ۲۱ کشور آسیایی شرکت داشتند.

به گفته این نهاد، همچنین تکواندوکاران افغانستان در رقابت‌های بین‌المللی آزاد بیروت به دو مدال برنز دست یافتند که حسین لطفی در وزن ۶۸ کیلو گرم و فرزاد منصوری در وزن ۷۴ کیلوگرم هردو با بدست آوردن دو پیروزی و یک شکست صاحب مدال‌های برنز شدند.

در مسابقات بیروت نیز ۲۶۹ تکواندو کار از ۴۴ کشور جهان از قاره‌های مختلف شرکت داشتند.

در سال ۱۳۹۳ فدراسیون تکواندوی این کشور، اعلام کرد که ورزش تکواندو در این کشور که سالهای قبل در جایگاه هفتم جهانی قرار داشت، در ۲۰۱۳ به جایگاه ۱۸۰ سقوط کرده است.

به گفته این نهاد، در بازی سال ۲۰۱۱ کره جنوبی فقط روح الله نیکپا مدال برنز گرفت و افغانستان در جایگاه ۴۵ و در بازی سال ۲۰۱۳ نیز تیم افغانستان به جایگاه ۱۸۰ سقوط کرد.