نیمی از اتباع افغانستان در طرح غربالگری کرونا شرکت کردند

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری/ولایت تهران گفت: با اجرای طرح غربالگری ویروس کرونا، سلامتی نیمی از از اتباغ افغانستانی ساکن در استان تهران مورد بررسی قرار گرفته است.

نگاه نو_ منصور حاجی روز سه‌شنبه در جلسه بررسی وضعیت غربالگری اتباع خارجی استان تهران که با حضور معاون استاندار/والی تهران در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار کرد: علاوه بر اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی، ۱۷ دستگاه دیگر در خصوص اتباع فعالیت می‌کنند که وحدت رویه و همکاری این دستگاه‌ها در حوزه غربالگری کرونا نیز می‌تواند به نتایج مطلوب ختم شود.

وی گفت: اداره کل اتباع استانداری تهران آمار کاملی از اتباع مجاز ساکن در مناطق مختلف و شهرستان‌های استان را در اختیار دارد که با استفاده از این اطلاعات تا کنون بیش از نیمی از اتباع در طرح غربالگری کرونا شرکت داده شده‌اند.

حاجی تصریح کرد: جمعیت اتباع، شناور و پراکنده است ولی می‌توان با اطلاعاتی که در اختیار دستگاه‌های مختلف قرار دارد، اتباع غیرمجاز را نیز شناسایی و سلامتی آنان را مورد ارزیابی قرار داد.

وی گفت: اتباع خارجی و افغانستانی مقیم ایران اسلامی، همچون دیگر شهروندان ایرانی در صورت ابتلا به بیماری کرونا، از خدمات و امکانات بهداشتی و درمانی استفاده کرده و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

سرهنگ حیدرنیا اظهار کرد: در حوزه اتباع خارجی مقیم استان تهران نیز اقدامات بسیار مناسبی در حوزه غربالگری صورت گرفته که این مهم با همکاری وزارت بهداشت/صحت، استانداری تهران، فرمانداران و مسئولان شهرستانی در حال اجرا است.

حیدرنیا گفت: فعالیت هیأت‌های مذهبی اتباع خارجی در استان تهران نیز فرصت مناسبی در اختیار مسئولان قرار داده تا بتوان افراد بیشتری از این جامعه را در غربالگری کرونا شرکت داد.

وی افزود: تعداد زیادی از دانش‌آموز اتباع نیز در مدارس استان تهران مشغول به تحصیل می‌باشند که همکاری آموزش و پرورش/معارف نیز می‌تواند زمینه شناسایی و سنجش سلامت آنان را فراهم کند.