نشر تصویر ملا عمر در جشن ۱۰۰ سالگی استقلال کشور

در برنامه‌ جشن استقلال در قصر دارالامان، عکس منصوب به ملا عمر را نیز در کنار زمامداران و روسای جمهور به نمایش گذاشتند.

نگاه نو_ نمایش عکس ملا عمر در مراسم جشن استقلال به این می ماند که چند سال بعد در جشن های ملی سوریه و عراق تصاویر ابوبکر البغدادی به حیث زعیم دو کشور به نمایش در آید. ملا عمر رهبر یک گروه شورشی بود که امروز هم پیروانش از هیچ جنایت علیه مردم افغانستان دریغ نمی ورزند. به گفته خود جناب اشرف غنی تنها در چهار سال اول حکومت اش ۴۵ هزار عسکر را کشته اند.

اگر انفجار های که در اماکن عامه صورت گرفته و در هر انفجار صدها انسان بی گناه شهید شده اند را لست کنیم از حوصله فیسبوک بالا می شود. همه تلخی ها را ملت با تمام وجود لمس کرده است.

برگزاری جشن ۱۰۰ سالگی استقلال عیب های زیادی داشت و مصرف ۴۰۰ ملیون افغانی از بودیجه ملی موجب نارضایتی های فراوانی بین مردم فقیر و گرسنه شد. روشن و آشکار است که این برنامه در خدمت کمپاین انتخاباتی آقای غنی پیش رفت و به همین دلیل استقبال گسترده و ملی در پی نداشت.

یک اشتباه نا بخشودنی و خیانت به تاریخ پر افتخار کشور در این برنامه به نمایش گذاشته شد که تکان دهنده بود و باید مورد پرسش قرار گیرد. طالبان یک گروه جنایتکار و تروریستی اند و هیچ وقت یک دولت مشروع نبوده اند. رهبر این گروه (آقای ملا عمر)‌ را مردم ندیدند و گویا دو و نیم سال پس از آنکه در کویته فوت کرد مردم خبر شدند. وجود چنین آدمی تا هنوز ثابت نشده است.

ملا عمر – نشر تصویر ملا عمر در جشن ۱۰۰ سالگی استقلال کشور

اما در برنامه‌ جشن استقلال در قصر دارالامان، عکس منصوب به ملا عمر را نیز در کنار زمامداران و روسای جمهور به نمایش گذاشتند. گویا ملا عمر از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ رییس جمهور/ زعیم کشور بوده باشد. در این زمینه به موارد ذیل توجه کنید:

۱- رژیم تروریستی طالبان هیچ وقت از جانب سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته نشد و فقط ۳ دولت پاکستان،‌ عربستان و امارات متحده عربی آنرا به رسمیت شناختند که پشتیبان مالی و عقیدتی تروریزم طالبانی بودند؛

۲- در طول دوران مقاومت سفارت های افغانستان در سراسر جهان فعالیت داشتند و با وجود تسلط طالبان بالای قسمت زیادی از خاک افغانستان،‌ دولت اسلامی به رهبری برهان الدین ربانی یگانه دولت رسمی و مشروع افغانستان در نزد جهانیان بود. متاسفانه کمپاین تیم دولت ساز، مشروعیت را با تسلط بر شهر کابل اشتباه گرفته است؛

۳- پس از سرنگونی خفت‌بار طالبان از جانب جبهه متحد ملی با همکاری نیروهای ایتلاف جهانی (آیساف) هنوز آقای ربانی رییس دولت بود و در سال ۲۰۰۱ قدرت را به صورت رسمی به رییس دولت جدید آقای حامد کرزی سپرد؛

۴- حامد کرزی قدرت را از ربانی گرفت نه از ملا عمر؛
۵- طالبان هنوز هم خود را امارت اسلامی می دانند و برای خود دم و دستگاه و بیرق دارند. اگر به مشروعیت این گروه تروریستی باور دارید چرا پس از ملا عمر عکس های ملا منصور و ملا هبت الله را به نمایش نمی گذارید؟

۶- اگر ما ملا عمر و طالبان را به رسمیت می شناختیم پس چرا این همه مبارزه کردیم و خون ده ها هزار عسکر و ده هزار مردم ملکی در دفاع علیه شان ریخت؟

۷- در حالیکه طالبان مرتکب قتل های بی شمار و سازمان دهی حملات مرگبار تروریستی بالای مردم ما و به خاک و خون کشاندن کشور می شوند، شرم آور است که عکس رهبر این جنایت کاران در یک مجلس رسمی و دولتی به نمایش شود.

آیا همین چند روز پیش در شهر کابل،‌ مجلس عروسی صحنه‌ قتل عام نساختند؟ آیا پس از آن جلال آباد را به جهنم تبدیل نکردند؟ آیا جنایت هایشان بالای مردم غزنی و کندز را فراموش کرده اید؟ این کار شما یعنی به رسمیت شناختن پنج سال ظلم و جنایت طالبان و پذیرش تسلط ملیشه های کشور همسایه بالای ملت ما و سیلی توهین به روی هزاران قربانی و به خصوص شهدای پولیس و اردوی ملی.

از صفحه آریانا نیوز