فرمانده پولیس/پلیس ژری کندهار با خانوادۀ مهاجم انتحاری غم‌شریکی کرد

فرماندۀ پولیس محلی ولسوالی/شهرستان ژری ولایت/استان کندهار که هفتۀ گذشته از یک حملۀ انتحاری نجات یافت، امروز (یک‌شنبه، ۲۵حوت) با اعضای خانوادۀ این مهاجم انتحاری غم‌شریکی کرد.

نگاه نو_ شمس‌الله، فرماندۀ پولس محلی ژری، می‌گوید که از پیوستن این مهاجم انتحاری با طالبان آگاه بود و نیز می‌دانست که او بر جانش حمله خواهد کرد: «مهاجم حمیدالله نام داشت و فرزند بسم الله بود. او پیش از این نیز با طالبان ارتباط داشت و از این ارتباط ما آگاه بودیم. به ما خبر رسیده بود که او می‌خواهد بر جان من حمله کند؛ اما به فضل خداوند بود که پیش از رسیدن به من، انفجار کرد و ازبین رفت.»

هفتۀ پیش، این مهاجم انتحاری، پیش از انجام حمله از سوی نیروهای امنیتی از پا درآمد.

درخانی، مادر این مهاجم انتحاری، می‌گوید که او نمی‌دانست پسرش چگونه ناگزیر شد تا دست به حملۀ انتحاری بزند: «پسرم کشاورز بود و از هیچ چیز آگاه نبود. این‌که چه کسی اورا فریب داده معلوم نیست.»

بانو درخانی، می‌‎گوید که پسرش کشاورز بود و با کشته شدن او، چهار فرزند با سرنوشت نا روشنی روبه‌رو شده‌اند: «زمین‌هایی را که می‌بیند، او کشت کرده‌است. او یک کشاورز بود.»

اعضای دیگر خانوادۀ این مهاجم انتحاری، کسانی را که اورا به انجام حملۀ انتحاری ناگزیر ساختند، دشمنان خود و دشمنان مردم افغانستان خطاب می‌کنند.

محمد حسن، از نزدیکان این مهاجم انتحاری گفت: «ما آرامی می‌خواهیم و نمی‌خواهیم که با پولیس و یا کس دیگر مخالفت کنیم؛ خداوند آن کس را که اور فریب داده تباه کند.»

تاکنون اما معلوم نیست که این مهاجم انتحاری، از سوی چه گروهی مجبور به انجام حملۀ انتحاری شده‌است.