طالبان زن و مرد جوان را در محضر عام شلاق زده و سرشان را تراشیدند

نگاه نو_ مقام های محلی ولایت غور گفتند طالبان در یک محکمه صحرایی یک مرد و زن جوان را به اتهام “فساد اخلاقی” در محضر عام شلاق زدند و سرش را نیز تراشیده اند. نهادهای حقوق بشری از افزایش محاکمه های فراقانونی نگران هستند.
مقام های ولایت غور روز شنبه تایید کردند که طالبان زن جوانی را در ساحه تحت کنترول شان به اتهام “فساد اخلاقی” با یک مرد جوان بازداشت کرده و پس از محاکمه صحرایی، سرش را تراشیده و شلاق زدند.

عبدالهی خطیبی، سخنگوی والی غور به خبر گزاری گفت که این رویداد در روستای “ملمنج” ولسوالی چهار صده و در منطقه ای رخ داده که تحت کنترول دولت نیست: »طالبان زن را پس از شلاق زدن و تراشیدن سرش آزاد کردند و حالا در خانه پدرش است؛ اما مرد جوان را پس از شلاق زدن برای یک ماه زندانی کرده اند.»

خطیبی می افزاید این دو جوان در محضر عام دره زده شده اند: «این زن به فساد اخلاقی به همراه یک مرد متهم شده بود، طالبان هر دو را دستگیر کردند و هر کدام را ۳۹ دره زدند.» برخی منابع گفته اند از آنجایی که این زن همسر داشته است، خطر سنگسار او را تهدید می کند؛ اما خطیبی گفت: »این زن شوهر داشته است، اما ما فکر نمی کنیم که طالبان او را سنگسار کنند؛ چون براساس شرع اسلامی هم در صورتی که فردی یک بار مجازات شد، دوباره مجازات کردنش جایز نیست«. در مورد وضعیت مدنی مردی که بازداشت شده، چیزی گفته نشده است.