سمکنی، سقوط ولسوالی دیله خوشامند بدست طالبان را رد کرد

مجیب الرحمن سمکنی والی پکتیکا سقوط ولسوالی دیله خوشامند این ولایت را بدست گروه طالبان رد کرد.

نگاه نو_ پیش ازین ذبیح الله مجاهد که خود را سخنگوی گروه طالبان معرفی می‌کند دیروز سه شنبه ۲۵ سرطان با نشر یک پیام ویدیویی در صفحه تویترش ادعا کرد که جنگجویان این گروه مرکز ولسوالی دیله خوشامند پکتیکا را تصرف کردند.

اما آقای سمکنی دیشب به رادیو آزادی گفت که در اثر انتقال نیرو های امنیتی از یک پایگاه به پایگاه دیگر، جنگجویان طالبان برای مدتی در مرکز این ولسوالی داخل شده بودند.

او بیشتر در این مورد گفت:”دو پایگاه در محل است که در یکی آن پولیس و در دیگر آن اردوی ملی قرار دارند؛ اما بنابر پیشنهاد ارگان های امنیتی قرار شد تا آنها همه در یک پایگاه حضور بیابند.”

وی افزود “این انتقال نیرو ها بصورت تکتیکی و تخنیکی بود موضوع سقوط اصلاً مطرح نیست.”

به گفتۀ والی پکتیکا، پس از انتقال تکتیکی نیرو های امنیتی، شماری از جنگجویان به مرکز دیله خوشامند رفتند اما با مقاومت شدید نیرو های امنیتی روبرو شده و از ساحه فرار کردند.

او گفت که در این رویداد به نیرو های امنیتی آسیبی نرسیده؛ اما تلفاتی به گروه طالبان وارد شده است که ارقامی دقیقی از آن با ما شریک نساخت.

این در حالیست که قول اردوی ۲۰۳ تندر به تاریخ دوازدهم ماه سرطان سال جاری اعلام کرد که برای تأمین مصونیت زندگی مردم در پکتیکا روی یک عملیات خاص کار جریان دارد که در نقاط مختلف راه‌اندازی خواهد شد.