سفر بدون ویزای پناهندگان افغانستانی به عراق در ایام اربعین

مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت ایران از حذف ویزای عراق برای مهاجرین مجاز افغانستانی در ایران برای سفر به کربلا و شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی (ع) خبر داد.

نگاه نو_ به گزارش ایلنا، مهدی محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی گفت: با توجه به اهمیت مراسم اربعین و راهپیمایی عظیم عاشقان حسینی (ع) در توافق میان جمهوری اسلامی ایران و کشور عراق صدور ویزا برای حضور شهروندان ایرانی در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی(ع) به صورت موقت حذف شد.

وی در ادامه افزود: از آنجایی که بسیاری از پناهندگان در ایران، جزو عاشقان و دلدادگان امام حسین (ع) هستند و شرکت در مراسمی چون راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی (ع) یکی از آرزوهای بزرگ آنهاست با تلاش اداره کل اموراتباع و مهاجرین خارجی امسال پناهندگان نیز همچون ایرانی ها عازم این سفر معنوی شوند.

محمودی در ادامه با اشاره به این که برای سفر به عراق جهت شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی(ع)، از طریق دفاتر کفالت و ثبت‌نام در سامانه سماح اقدام کنند، افزود: با هماهنگی های انجام شده در اربعین امسال به صورت ویژه سفر به عراق برای پناهندگان، همانند شهروندان ایران بدون ویزا خواهد بود و دفترچه سفر توسط نیروی انتظامی صادر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همانند سال‌های قبل، متقاضیان می‌توانند از طریق دفاتر خدمات اتباع خارجی در سامانه سماح ثبت‌نام کنند و شیوه‌نامه این تصمیم به دفاتر خدمات اتباع خارجی ابلاغ می گردد.

محمودی اضافه کرد: یکی دیگر از تسهیلاتی که برای مهاجرین در نظر گرفته ایم، این است که با همان دفترچه‌ های اقامتی که در دست دارند برای ثبت نام و عزمیت به کربلا اقدام کنند و احتیاجی به دفترچه جدید ندارند.