سر مربی ایرانی، هدایت تیم ملی فوتبال ساحلی افغانستان را به دست گرفت

فدراسیون فوتبال افغانستان اعلام کرده که میثم آشتیانی را به عنوان سر مربی جدید فوتبال ساحلی افغانستان انتخاب کرده است

نگاه نو- براساس اعلام این فدراسیون آقای آشتیانی از روز گذشته ( یکشنبه ۱۸ آذر/قوس) به صورت رسمی هدایت تیم فوتبال ساحلی افغانستان را به عهده گرفت و قرار است که تا پایان رقابتهای مقدماتی جام جهانی هدایت تیم ملی فوتبال ساحلی افغانستان را به عهده داشته باشد.
مسابقات قهرمانی فوتبال ساحلی آسیا قرار است که به تاریخ ۱۶ تا ۲۶ اسفند/ جدی ۹۷ به میزبانی کشور تایلند برگزار ‌شود، در این مسابقات ۱۵ تیم حضور خواهند داشت که سه تیم نخست قاره برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۹ پاراگوئه مشخص می‌شوند.

محمد یوسف کارگر، معاون فنی فدراسیون فوتبال در این مراسم با اشاره به نتایج ضعیف تیم ملی فوتبال ساحلی در تورنمنت دوستانه تایلند گفت که “سعی ما همیشه این بوده تا نتایج خوبی بیرون مرزی کسب کنیم و به همین سبب میثم آشتیانی را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ساحلی برگزیدیم.”
او گفت که هدف این است تا افغانستان در مسابقات قهرمانی ساحلی آسیا که قرار است تا کمتر از سه ماه دیگر در تایلند برگزار شود، نتایج خوبی بگیرد.
به گفته او افغانستان در این رقابتها با کشورهای مالزی، تایلند و فلسطین هم‌گروه است.
حق نشر عکسAFFImage captionفوتبال ساحلی افغانستان برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ در شهر هایانگ چین وارد رقابتها شد.
آقای آشتیانی در این مراسم گفت که دلیل حضورش به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی افغانستان این بوده که تیم ملی ساحلی افغانستان از توانایی و بازیکنان خوب برخوردار است.
او افزود که این بازیکنان در گذشته نتایج خوب برای تیم شان کسب کرده و او امیدوار است که بتواند با برنامه‌های دقیق و تمرینات درست نتایج بهتری در مسابقات پیش رو که قرار است در ماه مارچ سال آینده برگزار شود، بگیرد.
آقای آشتیانی قبل از این سر مربی تیم‌های مختلف ایران بوده از جمله تیم فوتبال ساحلی شهرداری گرگاب، سورن شاهین شهر اصفهان و یاران اصفهان.
اولین دور مسابقات فوتبال ساحلی آسیا در سال ۲۰۰۸ در اندونزی و دومین دور در سال ۲۰۱۰ در عمان برگزار شد. افغانستان در این دو بازی نماینده نداشت و در سومین دور که سال ۲۰۱۲ در شهر هایانگ چین برگزار شد، اولین بار تیم افغانستان نیز در این دیدار حضور یافت.
افغانستان کشور محصور به خشکی و بدون ساحل است ولی این کشور تلاش دارد فوتبال ساحلی در افغانستان بیشتر رایج شود. برای این کار یک زمین فوتبال ساحلی مصنوعی در کابل ساخته شده است