رقابت انتخابی تیم ملی فوتبال ساحلی افغانستان در تهران

محمدحسن احمدی و سعید سیاسی به اردوی تیم ملی فوتبال ساحلی دعوت شده‌اند

نگاه نو_ سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ساحلی افغانستان برای انتخاب بهترین چهره‌ها و بازیکنان به اردوی این تیم، یک رقابت انتخابی را با حضور فوتبالیست‌های مهاجر از سراسر جمهوری اسلامی ایران در تهران برگزار کرد. در پایان این رقابت، محمدحسن احمدی و سعید سیاسی به اردوی تیم ملی فوتبال ساحلی دعوت شده‌اند.

میثم آشتیانی، مربی جوان و دانش‌آموخته ایرانی که هفته گذشته رسما به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ساحلی کشور معرفی شد، در اولین گام برای تنظیم یک تیم ملی قدرت‌مند جهت حضور در بازی‌های جام ملت‌های آسیا، یک رقابت انتخابی را برای شناسایی فوتبالیست‌های نخبه مهاجر در تهران برگزار کرد.

قرار است مسابقات قهرمانی فوتبال ساحلی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۹(۷ الی ۱۷ مارچ برابر ۱۶ الی ۲۶ حوت ۱۳۹۷) در شهر پاتایای تایلند برگزار شود و افغانستان در گروه اول این مسابقات، با کشورهای تایلند، مالزی و فلسطین قرار دارد. این مسابقات در چهار گروه و با حضور ۱۵ تیم برگزار می‌شود. تیم ملی فوتبال ساحلی افغانستان در اولین دیدار خود به تاریخ ۱۶ حوت به مصاف تیم مالزی، سپس فلسطین و در آخرین دیدار مرحله گروهی به مصاف تایلند میزبان می‌رود.

این در حالی است که تیم ملی فوتبال ساحلی افغانستان در سال‌های گذشته موفقیت‌های خوبی از خود به جای گذاشته است. این تیم یک عنوان چهارمی آسیا، نایب قهرمانی مسابقات چهارجانبه چین و حضور موفق در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی فوتبال ساحلی را در کارنامه دارد.

مثیم آشتیانی، سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی افغانستان در مورد برگزاری رقابت انتخابی برای کشف چهره‌های نخبه جهت حضور در این تیم در تهران گفت: با توجه به هماهنگی‌هایی که با شورای ورزش مهاجرین و نمایندگان فدراسیون فوتبال افغانستان در ایران صورت گرفت، این رقابت انتخابی برگزار شد. هدف ما این بود که یک بازی انتخابی داشته باشیم و از تمام پتانسیل و سرمایه‌های فوتبال افغانستان استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد که در تیم ملی فوتبال ساحلی به روی همه باز است و هر بازیکن شایسته‌ای که می‌تواند به تیم ملی کشور کمک کند، قطعا به اردو دعوت خواهد شد تا شایستگی‌های خود را نشان بدهد.

آقای آشتیانی در مورد برنامه‌های خود برای حضور در جام ملت‌های آسیا گفت: ابتدا لیست اولیه دعوت شدگان به تیم ملی فوتبال ساحلی اعلام خواهد شد و پس از آن، در فاز اول یک کمپ تمرینی داخلی برپا خواهد شد.

به گفته وی، با بروز سرما و در فاز دوم، یک کمپ تمرینی تیم ملی فوتبال ساحلی در خارج از کشور در کشورهای عربی برگزار خواهد شد. سپس یک برگشت ۱۰ روزه به کابل خواهد بود و پس از آن، برای آشنایی با آب و هوای کشور میزبان مسابقات جام ملت‌های آسیا(تایلند)، به یک کمپ خارج از کشور در آسیای شرقی می‌روند که در این کمپ، بازی‌های دوستانه باشگاهی و ملی دارند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی افغانستان خاطرنشان کرد که در نهایت، پس از دومین کمپ تمرینی خارجی در یک کشور آسیای شرقی، به طرف تایلند خواهند رفت.

در همین حال، زین‌الدین شریفی، کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی کشور که از سال ۲۰۱۴ عضو این تیم بوده، در مورد برگزاری رقابت انتخابی برای تیم ملی فوتبال ساحلی از میان مهاجرین گفت، این گردهمایی را ایجاد کردند تا بتوانند بهترین بازیکنان را که توانایی دارند، به اردوی تیم ملی فوتبال ساحلی افغانستان دعوت کنند تا بتوانند یک تیم ملی ساحلی قوی‌تر از قبل داشته باشند.

وی با بیان این‌که فوتبال مهاجرین همیشه به فوتبال رده‌های ملی کمک کرده، خاطرنشان کرد که او نیز از بازیکنان مهاجر در ایران بوده که به تیم ملی فوتبال ساحلی کشوره راه یافته است.

امرالدین شریفی، بازیکن تیم ملی فوتبال کشور و هم‌چنین تیم شاهین آسمایی نیز که در رقابت انتخابی تیم ملی فوتبال ساحلی در تهران حضور داشت، از توجه فدراسیون فوتبال افغانستان به فوتبال مهاجرین تشکر کرد و گفت: “این جای خوشی است که توجه فدراسیون فوتبال نسبت به ایران زیادتر شده، چون من فکر می‌کنم مهاجرین بسیاری در ایران لیاقت این را دارند که در تیم ملی باشند و این‌ها نهفته هستند”.

وی در مورد رقابت انتخابی تیم ملی فوتبال ساحلی گفت: “خدا را شکر آقای آشتیانی و زین‌الدین شریفی در اینجا حضور دارند، و فکر می‌کنم استعدادهای خوبی وجود داشته باشد که به تیم ملی دعوت شوند. امیدوارم از این به بعد فدراسیون فوتبال توجه بیشتری نسبت به مهاجرین داشته باشد”.

در پایان این دیدار با حضور نمایندگان فدراسیون فوتبال افغانستان در ایران، هدایایی به رسم یادبود به میثم آشتیانی، سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ساحلی افغانستان و دو بازیکن نخبه فوتبال مهاجرین، زین الدین و امرالدین شریفی اهدا شد.