خط و نشان کشیدن محب برای طالبان و حامیان خارجی شان

مشاور امنیت ملی طی سخنانی در نشست سالانه سازمان ملل به طالبان و حامیان خارجی شان هشدار داد که در روند صلح با افغانستان یکجا شوند یا در میدان جنگ سرکوب خواهند شد.

نگاه نو_ حمدالله محب، مشاور امنیت ملی که به نماینده گی از کشورمان در نشست سالانه سازمان ملل اشتراک کرده است، همچنان از طالبان و حامیان خارجی این گروه خواست که در روند صلح با افغانستان یکجا شوند در غیر حکومت به جنگ علیه آنان ادامه می‌دهد و این جنگی است که ما به آن فایق آمده می‌توانیم.

مشاور امنیت ملی می‌گوید که نتیجه‌ انتخابات ریاست جمهوری در کشور هرچه باشد، صلح برای دولت افغانستان در اولویت قرار دارد و با رای دادن مردم به حکومت، این اولویت تقویت میب گردد.

مشاور امنیت ملی که در هفتادوچهارمین نشست عمومی سازمان ملل در نیویارک صحبت می‌کرد، گفت که گام بعدی در راستای رسیدن به صلح توسط افغان‌ها برداشته خواهد شد. او گفت که افغانستان درحالی آماده‌ برداشتن گام بعدی در روند صلح است که به اصول پایداری، شمولیت و باعزت بودن صلح متعهد است.

آقای محب گفت: مردم افغانستان به منظور توقف فوری خون‌ریزی خواهان آتش‌بس استند. آنان می‌خواهند گفت‌وگوها میان حکومت افغانستان و طالبان صورت بگیرد. افغان‌ها تقاضا دارند که جمهوری اسلامی تهداب دولت-ملت باقی بماند.

مشاور امنیت ملی کشور گفت که افغانستان در روند صلح از همکاری‌های شرکای بین‌المللی خود که با اصول تأمین صلح ما مطابقت داشته و روند صلح به رهبری افغان‌ها را حمایت کرده‌اند، استقبال می‌کند. او افزود که مبارزه با تروریزم اساس اشتراک افغانستان با امریکا و شرکای ناتو را تشکیل می‌دهد.

آقای محب در بخشی از صحبت‌های خود گفت: صلح هدف مشترک و تروریزم دشمن مشترک ما است و نباید در یک استعجالیت غیر واقعی صلح، تروریستان را تقویت نماییم.