حضور ظاهرخان و شیرزاد در بازی مقابل ایرلند

قرار است رقابت تیست در برابر ایرلند که به میزبانی کرکت بورد افغانستان به تاریخ ۱۵ مارچ آغاز و تا ۱۹ همین ماه، ادامه یابد.

نگاه نو_ کمیتۀ گزینش کرکت بورد افغانستان روز گذشته (سه‌شنبه ۲۱حوت) گفته‌است که ظاهرخان پکتین و سیداحمد شیرزاد، توپ اندازان تیم ملی کشور را به ترکیب تیم برای بازی تیست در برابر ایرلند، اضافه کردند.

دولت احمدزی، رییس کمیته گزینش کرکت بورد دراین باره گفت: «هر دو ظاهرخان و سید شیرزاد در رقابت‌های فرست کلاس کرکت سابقه خوب دارند و آنان در رقابت بین قاره‌‎ی شورای بین‌المللی کرکت نیز بازی کرده‌اند. زمانیکه تیم ۱۴ نفری را برای مسابقه تیست در برابر ایرلند اعلام می کردیم، به گزارش فتنس ظاهر خان منتظر بودیم، اما اینکه حالا وی از فتنس مناسب برخوردار است، فیصله کردیم تا او را در تیم شامل سازیم و سیدشیرزاد نیز به حیث توپ‌انداز تیز، در این تیم حضور دارد.»

در یگانه مسابقه تیست مقابل ایرلند، اصغر افغان به حیث کپتان، محمد شهزاد (ویکت کیپر)، احسان‌الله جنت، جاوید احمدی، رحمت شاه، ناصر جمال، حشمت‌الله شهیدی، اکرام علی‌خیل (ویکت کیپر)، محمد نبی، راشدخان، وفادار مومند، یمین احمدزی، شرف‌الدین اشرف، وقار سلام‌خیل، ظاهرخان و سید شیرزاد، شامل هستند.

این درحالی‌است که پیش ازین، دو تیم در سه بازی ۲۰ آوره و پنج بازی یک روزه در برابر هم به‌میدان رفته‌اند که سه بازی ۲۰ آوره را تیم کرکت افغانستان برنده شده‌است و پنج بازی یک روزه به تساوی انجامیده‌است.