حسین‌بخش‌ صفری پس از پیروزی مقابل حریف روسی‌‌اش به کشور بازگشت

حسین‌بخش صفری جوجیتسو کار افغانستان که در چارچوب رقابت‌های «Fight Night Global»، پیتربرگ، حریف روسی‌اش را شکست داده بود، صبح روز سه‌شنبه، دهم جدی از روسیه به کشور بازگشت.

نگاه نو_ مسابقه او روز شنبه، هفتم جدی در شهر مسکو، پایتخت روسیه برگزار شد. حسین‌بخش صفری توانست پس از سه دور مسابقه حریف روسی‌اش را شکست دهد.

شماری زیادی از ورزشکاران و شهروندان کشور به استقبال او در میدان هوایی کابل رفته بودند.

از پیروزی حسین‌بخش صفری، ورزشکار جوان کشور به صورت گسترده استقبال شد. محمداشرف غنی رییس جمهور، عبدالله عبدالله، رییس اجرایی، بسیاری از سیاست‌گران و شهروندان کشور پیروزی او را تبریک گفته‌اند.

به تازه‌گی آلیس ویلز، معاون وزارت خارجه‌ امریکا برای آسیای مرکزی و جنوبی، نیز در توییتی، پیروزی حسین‌بخش صفری را تبریک گفته است. این مسابقه را که بسیار خبرساز و با استقبال گسترده روبه‌رو شد، «الهام‌بخش» توصیف کرده و گفته است که امیدوار است تا همه جنگ‌های افغانستان در داخل رینگ انجام شود.

حسین‌بخش صفری پیش از این در بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی ۲۰۱۷ که در عشق‌آباد ترکمنستان برگزار شده بود نیز توانست مدال طلای این مسابقات را کسب کند.

حسین‌بخش صفری هم‍‌چنان در مسابقات بین‌المللی جوجیتسو که در هند در هفتم اپریل ۲۰۱۹ برگزار شده بود با شکست سه حریف توانست سه مدال طلا را در این مسابقه به دست بیاورد.

او در مسابقات آسیایی جوجیتسو که در شهر اولان‌باتور کشور منگولیا در تاریخ ۲۸ سرطان ۱۳۹۸ برگزار شده بود، توانست در رشته‌ی کونتکت جوجیتسو به مدال طلا و در رشته‌ی فایتینگ جوجیتسو به مدال برنز دست یابد.

حسین‌بخش صفری از ورزشکاران موفق و جوان کشور است. او تا اکنون چندین مدال طلا را در مسابقات مختلف برنده شده است.